Pasirinkite kalbą

Ames moksleiviai - sėkmingi studentai

 

Vakar AMES, šiandien - Los Andželas

Rimutė Budrevičiūtė studijas pasirinko impulsyviai, tačiau užtikrintai. Ji – būsima aktorė, studijuojanti vaidybą Amerikos Dramos akademijoje. „Aš nuo mažens domėjausi vaidyba ir menais, tačiau tai studijuoti - niekada negalvojau, daugiau galvojau apie fiziką, astronomiją, aeronautiką. Kai gyvenau Lietuvoje, Amerika apskritai atrodė toli ir nepasiekiama, visą laiką galvojau, kad liksiu čia, nors tikrai norėjau išvažiuoti.“ Ir Rimutei pasisekė, ji netikėtai gavo laišką iš šios akademijos, siūlančios vasaros programą, tačiau ji, pasitarusi su mokytoja, nusprendė aplikuoti į pagrindinę programą. Simboliška, tačiau gavusi patvirtinantį laišką iš akademijos, Rimutė kaip tik sėdėjo ant scenos mokykloje ir tikrino savo elektroninį paštą: „atsidariau akademijos laišką ir pirmieji žodžiai prasidėjo su “Congratulations..” - iškart apsipyliau ašaromis, pradėjau džiaugtis, draugės šalia buvo, tai apsikabinau. Visą vakarą savame kailyje netvyrojau“, - prisimena ji. 
Rimutė gailisi tik to, kad anksčiau nesugalvojo vykti į Ameriką arba Angliją ir ten tobulinti savo kalbos žinias stovyklose, bendraujant su gimtakalbiais. Sako, jog taip, kalbą galima išmokti iš vadovėlio, tačiau gyvai girdėti ir kalbėtis su žmonėmis - visai kita patirtis. Ames mokykloje Rimutė ruošėsi PTE egzaminui, kadangi anglų kalba dabar yra visur, tai norėjo ją išmokti kuo geriau. Be to, mergina tvirtina, kad šnekamosios kalbos niekada neužteks, nors ir atrodo, kad ji didelė dalis visko ir užtenka susišnekėti su visais aplinkui. Tačiau darbui to tikrai nepakanka. Anglų kalba merginai praverčia rašant ir kuriant, nes lietuvių kalba jai nevisada pasiseka perteikti mintis. Anglų kalbos dėka šiais metais Rimutė stato studentų internetinį serialą su kitais moksleiviais iš JAV. Būsimiems studentams mergina pataria atsipalaiduoti: „taip mokytis reikia ir reikia mokytis daug, bet nereikia vien tik knygas “kalti”. Reikia bandyti viską, ypač tas sritis, kurios atrodo neįdomios. Kartais mėgstamus dalykus atrandi pačiose netikėčiausiose vietose.“
Registruotis į kursus arba konsultacijai

Vakar AMES, šiandien - VU

Gailė Budvytytė visada žinojo, kad jeigu studijuos Lietuvoje, tai tik Vilniaus universitete. Jos norai keitėsi, šokinėjo nuo žurnalistikos, pedagogikos iki režisūros ar filologijos studijų, tačiau galiausiai pasirinko politikos mokslų programą Tarptautinių Santykių ir Politikos Mokslų Institute. Mergina, nors ir turėjo minčių studijuoti užsienyje, tačiau mokyklą baigė vos 17-os, tad jautėsi dar pernelyg jauna tokiam žingsniui, todėl, jei nenusprendi, kur stoti, Gailė siūlo nepasiduoti aplinkinių spaudimui stoti bet kur, o pasiimti gap year, pakeliauti, kažkur įsidarbinti ir tada sprendimas atsiras natūraliai.
Ames mokykloje Gailė ruošėsi PTE egzaminui: „aš labai džiaugiuosi, kad šį egzaminą sėkmingai išsilaikiau gruodžio mėnesį ir dėl anglų kalbos nervintis nereikėjo. Beje, manau, kad tai stipresnis bei sudėtingesnis egzaminas, o ir kalbą išmoksti geriau.“ Laikydama PTE egzaminą mergina užsitikrino sau 100-tuką! Kalbėdama apie pačią anglų kalbą ir jos vartojima, Gailė sako ją vartojanti nuolatos net ir nestudijuodama užsienyje: universitete tenka daug skaityti angliškai, bedrauti su užsienio studentais ar rašyti rašto darbus. Praėjusią vasarą mergina dirbo JAV ir sako, kad nemokant kalbos tokia galimybė išnyksta: „kasdien bendravau su amerikiečiais, pažinau jų kultūrą ir gyvenimo būdą, užmezgiau ryšius – jiems neįtikėtina, kad kažkas iš tokios mažos valstybės Europoje taip gerai moka jų kalbą!“ Gailė sako, kad kalbą reikia nuolatos tobulinti ir vartoti, nes tuomet lengvai, praktiškai automatiškai išeinama iš tos zonos, kur žmogus vartoja tik šnekamąją kalbą.
Registruotis į kursus arba konsultacijai

Vakar AMES, šiandien - Monrealis

Mykolas Raižys Ames mokykloje mokėsi nuo pat pirmos klasės, bet net nesvajojo apie mokslus už Atlanto. „Planas A buvo universitetai Jungtinėje Karalystėje, tačiau galų gale aplinkybės taip susiklostė, kad gavau leidimą gyventi Kanadoje bei įstojau į „McGill University“ Monrealyje.“ Kadangi vaikinas domisi daug dalykų, pasirinko studijų programą iš dviejų sričių - finansus ir informacines sistemas. Kalbėdamas apie anglų kalbą ir Ames, sako: „Retas atvejis, bet dėl anglų kalbos mokymosi, jeigu galėčiau atsukti laiką atgal – nieko nekeisčiau. Taip pat eičiau į Ames nuo pat pirmos klasės, taip pat nenutraukiamai lankyčiau paskaitas metai iš metų iki pat galo, ir taip pat vainikuočiau savo Ames “karjerą” IELTS egzaminu.“ Mykolo nuomone, anglų kalba yra visapusiškai būtina („nebent planuoji gyventi po akmeniu ir neturėtų jokių ryšių su angliškai kalbančiu pasauliu“) - niekas nežiūrės į jus rimtai gavę trumpąją žinutę ar elektroninį laišką laužyta anglų kalba. „Šiuo metu naudoju anglų kalbą žymiai dažniau negu lietuvių – studijos ir visas likęs gyvenimas Kanadoje vyksta anglų kalba, todėl anglų kalba praverčia visais gyvenimo momentais“, - pasakoja jis ir priduria, kad anglų kalba puikiai pasitarnavo kaip įrankis, kuris atvėrė daugybę durų ir suteikė didelę laisvę tiek studijų, tiek gyvenimo vietos ar būsimos karjeros atžvilgiu.
Būsimiems studentams Mykolas pataria nebijoti parašyti lietuviams studentams užsienyje net jei jų ir nepažįstate: „tikiu, kad ypač tie, kurie studijuoja užsienyje su malonumu pasidalins savo įspūdžiais bei įžvalgomis ir padės nuspręsti. O jei domina Kanada – visada galite rašyti man!“
Registruotis į kursus arba konsultacijai

Vakar AMES, šiandien - Šefildas

Edvinas Januševičius niekada tiksliai nežinojo, kur norėtų studijuoti, iki kol jam pačioje pradžioje abitūros metų paskambino draugas studentas, besimokantis užsienyje. Šis papasakojo apie visas galimybes bei patikino, jog Edvinas beabejo turįs visas reikiamas sąvybes studijuoti užsienyje. Susižavėjęs dar ir milžiniškos įmonės Tesla Motors darbu, Edvinas nusprendė: „Studijuosiu inžineriją Jungtinėje Karalystėje!“ Nieko nelaukęs vaikinas kibo rimtai mokytis anglų kalbos, mat jam buvo būtina gerai išlaikyti IELTS egzaminą. Ames mokyką jam parekomendavo prieš tai minėtas draugas studentas. Edvinas sako, kad Ames mokykla sustiprino kalbėjimo įgūdžius, praplėtė žodyną akademiniais terminais bei davė reikiamos patirties rašant akademinius tekstus.
Nors su egzaminais jam buvo sudėtinga („fizikos egzamine teko sedėti su alergija, nes dieną prieš egzaminą man į galvą lyg tyčia įgėlė bitė, po egzamino buvau visiškai palaužtas, nes tikėjausi žemo fizikos balo, o ir matematikoje jau buvau praradęs viltį), tačiau viską, IELTS taip pat, išlaikė labai gerai ir įstojo į elektros inžineriją „The University of Sheffield“. „Sužinojęs, kad mano vieta universitete patvirtinta išbėgau iš kambario rėkdamas, kad įstojau, pabučiavau mamą, senelę, apsikabinau patėvį, o vėliau įsižnybau sau į ranką, norėdamas patikrint ar nesapnuoju, galiausiai peskaičiau laišką iš universiteto“, - prisimena Edvinas. Vis dėlto, Edvino teigimu lipant karjeros laiptais neužtenka vien tik anglų kalbos pagrindų, reikia gilių, akademinių žinių. Jei šios žinios yra, studijuoti užsienyje gali bet kas: „reikia tik daug noro ir pastangų, taip kad nenuvertinkite savęs ir siekite aukštumų!“
Registruotis į kursus arba konsultacijai

 

Vakar AMES, šiandien - VDU

Vytauto Didžiojo universitete Kūrybines industrijas studijuojanti Rimgailė Daukšytė gailisi tik vieno – kad su savo pasiektu tikrai aukštu anglų kalbos lygiu ir išlaikiusi IELTS egzaminą 6.5 balais (kas yra lygu 96% valstybinio anglų kalbos egzamino) plačiau nepasidomėjo studijų galimybėmis užsienyje. Tačiau mergina nepaprastai džiaugiasi tuo, ką mokosi dabar ir kaip puiki anglų kalba palengvina gyvenimą: kadangi jos kalbos lygis puikus, jei buvo suteikti 6 laisvi kreditai universitete, tad vietoj paskaitų dabar savo laiką gali išnaudoti dirbdama, kur irgi prireikia anglų kalbos. Rimgailė pasakoja, kad dirbama klientų aptarnavimo sferoje labai dažnai sulaukia gimtakalbių anglų pagyrų dėl savo tarimo, britiško akcento ir žodyno platumo, o tokių pagyrų sulaukti visada nepaprastai malonu. Be to, jai dažai tenka susisiekti su rimtais žmonėmis, pavyzdžiui, neseniai bendravo su Turkijos Nacionaline Agentūra, pokalbis buvo labai oficialus, tad reikėjo žinoti, kaip taisyklingai kreiptis, dėstyti mintis, netgi pasisveikinti ir atsisveikinti, o tam šnekamosios kalbos įgūdžių tikrai neužtenka.
Dabartiniams moksleiviams Rimgailė linki daug ir produktyviai mokytis bei jokiais būdais nepasilikti visko paskutinei dienai: „Jei galėčiau atsukti laiką atgal, tai labiau stengčiausi sutelkti dėmesį į anglų kalbos rašymo darbus, nes jie sunkesni, negu atrodo iš pirmo žvilgsnio, labiau tobulinčiau žodyną kuo įvairesniais žodžiais ir išsireiškimais.“ Rimgailės nuomone, studijų metai yra skirti tam, kad pažintum ne tik aplinką, pasaulį, savarankišką gyvenimą, bet ir atrastum save, tad ji siūlo visais būdais to ir siekti.
Registruotis į kursus arba konsultacijai

Vakar AMES, šiandien - Oksfordas

Daniil Piazenko būdamas vos 15 metų suprato, kad Klaipėdos licėjus ir profesionalaus šokėjo karjeros „Žuvėdros“ kolektyve jam negana. Nors kai kam penkiolikmečio pasiekimai – prestižinė mokykla, aukšti rezultatai kartu su šokių kolektyvu - gali ir taip atrodyti aukšti, tačiau ambicingas jaunuolis norėjo žymiai daugiau. Turėdamas puikų pavyzdį – laivų statybų ir remonto versle dirbančius tėvus ir senelius – Daniil norėjo sekti jų pavyzdžių, tačiau tam, vaikino teigimu, reikia ypatingai gero išsilavinimo.
Nebijodamas iššūkių vaikinas konsultavosi su Ames mokyklos generaline direktore E. Kesyliene ir ši jam rekomendavo išbandyti vasaros anglų kalbos stovyką Didžiojoje Britanijoje, kuri Daniil paliko puikius įspūdžius. Tad grįžęs jis iškart apsisprendė tęsti mokslus užsienyje ir taip ištobulinti savo kalbą. „Patarčiau kuo ankščiau pradėti mokytis anglų kalbos, nes tai žymiai palengvina gyvenimą ir suteikia naujų galimybių“, – sako Daniil. Su tokiu požiūriu į kalbą ir pilnas ambicijų vaikinas su Ames pagalba pradėjo pildyti paraiškas į geriausias Anglijos mokyklas, gavo atsakymus iš 3 mokyklų, tačiau į pokalbį vyko tik su pačios iš jų prestižiškiausios, St.Claire‘s mokyklos, vadovais. Ši mokykla viršijo visus jaunuolio lūkesčius ir dabar jis dėkoja ne tik tėvams už suteiktą galimybę, bet ir E. Kesylienei už paskatinimą ir rekomendacijas. „Nebijok išeiti iš savo komforto zonos ir priimti visus iššūkius su šypsena“, – toks Daniil moto, kuriuo jis linki vadovautis ir bendraamžiams.
Registruotis į kursus arba konsultacijai

Vakar AMES, šiandien - ISM

Eva Gasytė ilgą laiką tiksliai žinojo, ko nori, tai ir pasiekė – įstojo į ISM vadybos ir ekonomikos universitetą, finansų specialybę, nemokamą vietą. Universitetas nevalstybinis, tokių vietų yra labai mažai, tad, nors įstojimas į patį universitetą Evai nebuvo staigmena, tačiau nemokama vieta, kaip pati sako, buvo tikrai wow! Kadangi Ames mokykloje Eva ruošėsi PTE egzaminui, kurį išlaikė C1 lygiu, prilyginamam brandos egzamino šimtukui, tai padidino jos konkursinį balą. „Negailėkite laiko papildomam mokymuisi, dažnai gyvenime reikia daryti tai, ką reikia, o ne tai, ko tuo metu labiau norisi. Aš įdėjau tikrai daug pastangų ir štai koks to rezultatas“, - sako mergina.
Kadangi ISM universitete dalykai dėstomi anglų kalba, akivaizdu, puikios anglų kalbos žinios pasitarnauja ir mokantis apie finansus. Tačiau Eva sako, jog ne tik dėl to yra gerai mokėti šią kalbą, anglų kalba suteikia daugiau pilnavertiškumo jausmo ir sako, kad dabartiniame pasaulyje tik su šnekamosios anglų kalbos žiniomis būtų labai sunku: „ siunčiant CV, motyvacinius ar kito pobūdžio laiškus, taisyklingas anglų kalbos mokėjimas yra didžiulis pliusas. Tai parodo, jog žmogus atsakingai žiūri į tai, ką daro.“
Registruotis į kursus arba konsultacijai

 

Mumis pasitiki

Daugiau nei 10 valstybinių įstaigų

Virš 30 stambių ir vidutinių Lietuvos įmonių

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame