string(62) "Smarty error: unable to read resource: "../../languages/.conf""

Ames atostogų receptas moksleiviams - kalbų stoviklos (Žurnale „LAISVALAIKIS“ publikuotas straipsnis)


AMES ATOSTOGŲ RECEPTAS MOKSLEIVIAMS - KALBŲ STOVYKLOS

Jau ne už kalnų ta diena, kai moksleiviai su palengvėjimu užvers mokyklos duris - artėja vasara, laukia ilgos, nuotykių ir įspūdžių kupinos atostogos. O kad vasara praeitų ne tik linksmai, bet ir turiningai, Vilniuje, Naugarduko g. 4, įsikūrusi kalbų mokykla "American English School" (AMES) kviečia moksleivius į Lietuvoje ir užsienyje organizuojamas vasaros kalbų stovyklas.

Ieva MARTINAITIENĖ

Jau penkioliktus metus veikiančios AMES kalbų mokyklos darbuotojai įsitikinę, kad užsienio kalbų stovykla - viena geriausių vasaros veiklų mokyklinio amžiaus jaunimui. Stovyklose vaikai ne tik obulina užsienio kalbą, ji nepamirštama per vasarą, bet ir bendrauja su bendraamžiais, užmezga naujas pažintis.
"Ne vienas moksleivis namo parsiveža daugybę naujų draugų adresų, susirašinėja laiškais, planuoja susitikti kitą vasarą. Taip motyvacija mokytis kalbos dar labiau sustiprėja", - pasakojo AMES generalinės direktorės pavaduotoja Renata Sabonienė.

Daugelis AMES siūlomų vasaros kalbų stovyklų organizuojamos užsienyje, todėl vaikai į namus sugrįžta ne tik patobulinę kalbos įgūdžius ir susiradę draugų iš įvairių pasaulio šalių, bet ir kupini kelionės, naujų miestų įspūdžių. Taip plečiasi ne tik vaikų akiratis. Kelias savaites toli nuo namų ir tėvų priežiūros atsiribojęs jaunimas tampa savarankiškesnis.

Mokytis kalbos - į užsienį

Geriausia mokytis kalbos toje šalyje, kurioje
ja kalbama, todėl norintiems greitai išmokti kalbos ar ją patobulinti kalbų mokovai rekomenduoja keliauti į užsienį. AMES kalbų mokykloje labiausiai paklausios anglų kalbos stovyklos. Lankomiausia šalis - Anglija. Stovyklos rengiamos garsiame universitetiniame mieste Oksforde, jaukiame Anglijos pietryčiuose įsikūrusiame Kenterburyje, linksmame ir kosmopolitiškame Londone. Organizuojamos tradicinės kalbų stovyklos, o jau laisviau kalbantiems
angliškai - diskusijų ir debatų klubai.

Jau keletą metų vis daugiau stovyklautojų renkasi Viduržemio jūros salas - Kiprą, Maltą. Šiuose egzotiškos gamtos kampeliuose jaunimas išmėgina įvairias pramogas, sugrįžta į namus pailsėjęs. "Maltoje neatsispyriau pagundai išbandyti nardymą. Juk tokios progos gali daugiau
nepasitaikyti", - šypsodamasi pasakojo stovyklautoja Vitalija.

Šiais metais AMES pastebimas ypatingas susidomėjimas kelione į JAV. Kalbų mokykloje organizuojamos ir vokiečių, prancūzų, italų kalbų stovyklos Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Italijoje.

Kalbos barjero - kaip nebūta

Į užsienyje organizuojamas stovyklas galima vykti su grupe arba individuliai. Vyresniems ar savarankiškesniems moksleiviams, galintiems susikalbėti užsienio kalba, į stovyklas siūloma
vykti individualiai, kad galimybė kalbėti gimtąja kalba būtų minimali.

Stovyklose pamokos vyksta kiekvieną darbo dieną po 3-4 valandas rytais arba po
pietų. Kalbos barjeras įveikiamas jau pirmosiomis dienomis, o baimę kalbėti gerokai sumažina dar ir tai, kad anglų kalba nėra gimtoji daugumai stovyklos dalyvių. Pamokas veda kvalifikuoti dėstytojai, kuriems mokomoji kalba - gimtoji.

Stovyklų dalyviai apgyvendinami stovyklos gyvenamuosiuose centruose arba priimančiose užsieniečių šeimose. Pasirūpinama vaikų maitinimu, per išvykas stovyklų darbuotojai moksleiviams paruošia užkandžių.

Po pamokų mokiniams siūlomas atokvėpis - įvairūs dieną organizuojami laisvalaikio ir sporto renginiai, vakarais - šokiai, karaokė, talentų šou, teminės vakaronės, kinas, žaidimai ir viktorinos.
Savaitgaliais ir kartą savaitės viduryje vyksta ekskursijos į lankytinas šalies vietas, artimesnius didmiesčius, garsius muziejus, teatrus bei koncertus.

Iš atsiliepimų matyti - kalbų stovyklomis moksleiviai džiaugiasi. Keturias savaites AMES anglų kalbos stovykloje Maltoje praleidusi Julija pasakojo: "Važiuodama galvojau, kad bus sunku derinti poilsį ir kalbos mokymąsi. Tačiau mokytojai organizavo įvairiausius renginius, žaidimus,
įdomias diskusijas. Taip pat patys sugalvodavome įvairiausių laisvalaikio ir sporto renginių. Viskas vyko anglų kalba. Patys to nejausdami mokėmės, įdomiai leidome laiką ir kartu ilsėjomės". Pasak
moksleivių, kalbos barjeras į veikiamas gana greitai.

Kalbų stovyklos Lietuvoje

Stovyklos rengiamos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje - puikiai tinka tėvams, norintiems, kad jų vaikai neišvyktų iš namų. Taip pat AMES organizuoja stovyklas Druskininkuose, Lietuvos pajūryje - jaunimas mokosi kalbų gražiausiuose Lietuvos vietose. Mokslai derinami su aktyviu poilsiu(
futbolu, lauko tenisu, jodinėjimu, plaukimu ir kitomis sporto šakomis), pažintinėmis ekskursijomis ir žygiais, šokių pamokėlėmis. Taip pat organizuojami dailės, muzikos ir keramikos būreliai bei vaikų darbelių parodos.
Tad įspūdžių pakanka ir po atostogų malonu prisiminti stovykloje praleistas akimirkas.

Kalbų stovyklos užsienyje

  • Oksfordas - tradicinė kalbų stovykla
  • Kenterburis - diskusijų klubas
  • Londonas - pažintinė kalbų stovykla
  • Kipras, Malta - tradicinė kalbų stovykla
  • Graikija - tradicinė kalbų stovykla

2 savaičių stovyklos kaina - nuo 4480 Lt. Į programos kainą įskaičiuota: anglų kalbos pamokos, apgyvendinimas, maitinimas, sporto ir vakaro renginiai, pažintinės ekskursijos, sveikatos draudimas, palyda ir nuolatinė priežiūra.

Kalbų stovyklos Lietuvoje

AMES SUMMER DAY CAMP. Anglų kalbos stovykla Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje,
7-12 metų moksleiviams. Moksleiviai mokosi anglų kalbos ir susipažįsta su skirtingų šalių kultūromis.

I pamaina - birželio 1-5 d.
II pamaina -birželio 8-12 d.
III pamaina -birželio 15-19 d.
IV pamaina - birželio 22-29 d.

Kaina Vilniuje: I pamaina - 270 Lt.
Kaina Kaune : I pamaina- 220 Lt.
Kaina Klaipėdoje : I pamaina- 220 Lt.

AMES DISCUSSION CLUB "ACROSS CULTURES". Diskusijų klubas Vilniuje,
Klaipėdoje, 14-17 metų moksleiviams. Karštos diskusijos ir debatai moksleiviams aktualiomis temomis.

Birželio 29 d.-liepos 10 d.

Kaina - 299 Lt

AMERICAN VILLAGE. Anglų kalbos stovykla Giruliuose, 8-12 metų moksleiviams.
Kviečiame pajusti tikrą Amerikos kultūros dvasią Lietuvos pajūryje.

I pamaina - liepos 6-15 d., II pamaina - liepos 17-26 dKaina - 1299 Lt

 

Registracija telefonais Vilniuje: (8 5) 279 10 11, 279 10 12.

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame