string(62) "Smarty error: unable to read resource: "../../languages/.conf""

Vidurinis mokslas užsienyje - tramplinas į geriausius universitetus (Žurnale "Laisvalaikis" publikuotas straipsnis)


Ne kartą teko sutikti moksleivį, kuris puikiai žino savo ateities planus, studijas, kurias norėtų rinktis baigęs vidurinę mokyklą. Ketinantiems mokytis geriausiuose pasaulio universitetuose, AMES kalbų mokykla siūlo žengti rimtą žingsnį svajonės išsipildymo link - mokytis privačiose vidurinėse mokyklose užsienyje. Vidurinis mokslas užsienio mokyklose - tramplinas į geriausius pasaulio universitetus.

Gerai mokytis Lietuvoje - ne gana

Anot AMES generalinės direktorės Eglės Kesylienės, tam, kad studijuotum prestižiniuose užsienio šalių universitetuose, pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos London School of Economics, London Imperial Colege ar Cambridge University, nepakanka vien gerai mokytis. "Stojantiesiems į užsienio aukštąsias mokyklas, keliama daugybė papildomų reikalavimų, kurių atitikimas prideda papildomus ir dažnai lemiamus balus konkuruojant su kitais moksleiviais iš visos Europos Sąjungos dėl vietos prestižiniame universitete", - pasakojo su studijų sistema užsienyje susipažinusi E. Kesylienė.

AMES bendradarbiauja su prestižinėmis vidurinėmis mokyklomis Didžiojoje Britanijoje, JAV, Kanadoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje. Kaip teigia AMES, visos jos pasižymi aukštais akademiniais standartais ir griežtomis tradicijomis. Įgyti išsilavinimą užsienio šalies vidurinėje mokykloje - tiesiausias kelias įstoti į aukščiausiai reitinguojamą pasirinktos šalies universitetą - "Mokslai privačiose užsienio mokyklose - svari investicija į tolesnę jaunuolio ateitį, kuri būtinai atsipirks", - įsitikinusi E. Kesylienė.


Į Didžiąją Britaniją - 4 metams

Dažniausiai lietuviai moksleiviai į Didžiąją Britaniją vyksta būdami 14 arba 16 metų. Vykstantieji 14 metų, turi galimybę studijuoti tos šalies mokymo sistemoje net ketverius metus, kurių metu puikiai įsisavina akademinę anglų kalbą, pasirenka labiausiai patinkančius mokomuosius dalykus, dažnai atranda „užslėptus" gabumus menui, sportui ir kitai veiklai.

Moksleiviai, pasirįžę mokytis Didžiojoje Britanijoje ketverius metus, per pirmuosius dvejus įgyja Didžiosios Britanijos bendrąjį vidurinį išsilavinimą, kuris angliškai vadinamas General Certificate of Secondary Education (GCSE). Išlaikę baigiamuosius šio etapo egzaminus, studijas tęsia rinkdamiesi priešuniversitetines programas, angliškai vadinamas Advanced level (A-level) arba International Baccalaureate (IB) - tarptautinis bakalaureatas.

Priešuniversitetinių mokslų programa

A lygio ir tarptautinio bakalaureato programos studijos trunka dvejus metus, o šių studijų egzaminų rezultatai nulemia, į kokį universitetą moksleivis bus pakviestas tęsti studijas bakalauro laipsniui gauti.

A lygio programa - tai nacionalinės Didžiosios Britanijos švietimo sistemos dalis. Dvejus metus moksleivis išsamiai studijuoja keturis pasirinktus dalykus. Išlaikęs egzaminus, teikia paraišką į prioriteto tvarka pasirinktus penkis geriausius pageidaujamoje studijų srityje Didžiosios Britanijos universitetus. Universitetai vertina moksleivių paraiškas pagal jų egzaminų rezultatus bei papildomą kūrybinę, visuomeninę, akademinę veiklą - pastarieji taip pat prideda nemažai teigiamų balų moksleivio paraiškai.

Tarptautinio bakalaureato programoje moksleiviai mokosi šešių dalykų, rašomas kursinis darbas (EE - angl. Extended Essay), kuris padeda tvirtus pagrindus moksleivio akademiniam pasirengimui studijoms universitete. Pažinimo teorija (ToK - angl. Theory of Knowledge), kūryba, sportas ir socialinė veikla (CAS - angl. Creativity,Action, Service) yra privalomi ir tai yra tarptautinio bakalaureato programos filosofijos pagrindas. Manoma, kad tarptautinio bakalaureato
programa tinka tiems moksleiviams, kurių pažiūros yra itin plačios ir kuriems yra įdomūs tiek tikslieji, tiek ir humanitariniai mokslai.

Mokymosi privalumai užsienio mokyklose

AMES rekomenduojamose privačiose mokyklose mokosi moksleiviai iš įvairių pasaulio šalių. Garantuojamos puikios mokymo sąlygos ir priemonės. Didžiausias dėmesys skiriamas mokymo kokybei ir pasiruošimui stoti į aukštąją mokyklą, taip pat orientuojamasi į individualius moksleivių gebėjimus, asmeninių savybių ugdymą. Moksleiviai mokosi nedidelėse grupėse, siūlomas platus mokomųjų dalykų pasirinkimas, individualus dėmesys kiekvienam, galimybė aktyviai dalyvauti sportinėje, pramoginėje ir pažintinėje veikloje. Kas du mėnesius moksleiviai gali grįžti namo atostogų.

AMES kviečia apsilankyti parodoje

2009 metų vasario 19 - 21 dienomis, "Litexpo" parodų centre vyks paroda "Mokymasis. Studijos. Karjera 2009". AMES jungtiniame stende dalyvaus ir privačių prestižinių mokyklų atstovai, ilgamečiai įstaigos partneriai. Visus, kuriuos sudomino mokymosi galimybės užsienio mokyklose, kviečiame apsilankyti parodoje, kurioje dalyvaujantys privačių mokyklų atstovai iš Didžiosios Britanijos, pasiruošę atsakyti į visus dominančius klausimus.

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame