string(62) "Smarty error: unable to read resource: "../../languages/.conf""

Kur mokslai saldūs? (Žurnale "Pravda" publikuotas straipsnis)


Metų metus trini mokyklos suolą ir kai pagaliau ateina metas apsispręsti ar dirbsi prekybos centro kasoje, ar kopsi į mokslo aukštumas - kyla tūkstantis ir vienas klausimas. Mokytis Lietuvoje ar užsienyje? Oksfordas ar Vilnius? Ką gausiu kartu su diplomu? Ko bijoti ir panašiai. Jau jauti užvirstant tų pačių klausimų bangai? Pakvėpuok ir skaityk toliau.

Dabar mokytis užsienio aukštosiose mokyklose taip pat įprasta, kaip vasarą atostogauti pajūryje. Tačiau būti tarp tų laimingųjų - ne taip jau paprasta. Laikykis, nes AMES kalbų mokykla turi receptą, kaip gauti ekspreso bilietą tiesiai į norimą universitetą užsienyje.

Viskas paprasta, tiesiog nepabijok vidurinės mokyklos baigti toliau nuo namų. Na, kad ir už vandenyno. Pirmas pasirinkimas - privačios vidurinės mokyklos. Aukšti standartai ir ilgametės tradicijos - šių mokyklų vizitinė kortelė. Į jas gali keliauti vos patekęs į 9 klasę, o šalių pasirinkimas - kaip gerame turistiniame lankstinuke: JAV, Kanada, Naujoji Zelandija, Australija ir Didžioji Britanija.

Kokybiškų mokslų paragauti nevėlu ir jei jau mokyklos suolui pasakei "ate" prieš kelis ar kelioliką metų. Rinkis išlyginamųjų studijų programą, užlopyk spragas ir patobulink savo anglų kalbos žinias. O tuomet jau gali tikėtis po kelių metų vilktis mantiją ir mesti kepurėlę į orą atsiimdamas diplomą (visai kaip filmuose).

Jei su privačiomis mokyklomis tau nepakeliui (pvz., "alergija" seniems pastatams), tuomet gali pakuotis kuprinę į valstybinę vidurinę mokyklą. JAV ar Kanada - tavo paslaugoms. Čia laukia šis tas įdomaus, nes ne tik mokysies su vietiniais, bet ir apsistosi amerikiečių (arba kanadiečių) šeimoje. Tikras gyvenimas, tikri įspūdžiai ir nepakartojama patirtis. Skamba, kaip realybės šou reklama, bet išbandyti verta.

Gerai, tarkim apsisprendei, kad tavo ateitis - užsienio mokykloje. Ko reikės norint ten patekti? Štai čia svarbiausi punktai:
- turi mokytis tikrai gerai. Į privačią mokyklą "seilės gali nebevarvinti", jei tris metus mokeisi prasčiau nei 8, na o valstybinė mokykla priims ir su keleta mažesnių balų;
- gerai mokėk anglų kalbą. Žiūrėk filmus, skaityk, kalbėk su draugais - žinios bus patikrintos testais ir pokalbio metu, todėl būk pasirengęs;
- o svarbiausia - būk lankstus ir atviras naujovėms.

Jei manai, kad ir namuose gerai, pagalvok, ar per likusius metus savo mokyklos suole turėsi galimybę įstoti į prestižinius universitetus, išmoksi laisvai bendrauti anglų kalba, susipažinsi su daugybe žmonių iš viso pasaulio arba mokydamasis mažoje klasėje sulauksi mokytojo dėmesio tiek, kiek tau reikia. Kiek kartų atsakei "ne"?

Jei nori viską apversti aukštyn kojom - keliauk į artimiausią AMES kalbų mokyklą, arba apsilankyk vasario 19-21 d. "Litexpo" parodų centre vyksiančioje parodoje "Mokymasis. Studijos. Karjera 2009" ir iš AMES ekspertų gauk visus rūpimus atsakymus. Įdomu, koks ruduo būna Kembridže ir Oksforde?

 

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame