string(62) "Smarty error: unable to read resource: "../../languages/.conf""

Į ISPANIJĄ - PRAMOGAUTI IR MOKYTIS KALBOS


Žavi ispanų kultūra...

Flamenko, korida... Dievinate ispanų virtuvę - paelja, tortilja, gazpacho... Kiparisų alėjos, apelsinmedžiai, žydintys gėlynai, amžinuoju sniegu padengtos kalnų viršūnės, auksiniai smėlio paplūdimiai - tai būdingas Ispanijos kraštovaizdis. Šalies sostinė - Madridas - aukščiausiai virš jūros lygio iškilusi Europos sostinė. Šiltas Viduržemio jūros baseino klimatas vilioja milijonus turistų. Ispaniškai kalba ir beveik visa Pietų ir Lotynų Amerika - tad gal į įspūdingąją Machu Piccu (Peru), o gal tango šokiui į Argentiną? Norėtumėte paragauti gardžiausius Čilės vynus ar turite svajonę išmokti šokti kraują kaitinančią salsą Havanos gatvėse - egzotiškoje salsos gimtinėje Kuboje, kur šokio išprovokuotą troškulį malšinsite mochito kokteiliais... Išmokti ispanų kalbą dar ne vėlu! Paprasta kaip uno, dos, tres: mėnesio trukmės kursai, lėktuvo bilietas ir Jūs jau ilsitės po paskaitos lauko kavinukėje su puodeliu café con leche.

Ispanų kalba savo skambesiu ir savitumu žavi tiek jaunus, tiek senus...

Ispanų kalba yra viena iš populiariausių pasaulio kalbų, priklausančių indoeuropiečių kalbų šeimos romanų kalbų grupei. Šiuo metu maždaug 332 mln žmonių ispanų kalbą laiko gimtąją (antroji vieta pasaulyje po bendrinės kinų kalbos), o dar apie 90 mln tai antroji kalba. Jeigu vertinsime, kad ja laisvai kalba beveik 500 mln žmonių, tai ispanų kalba pagal paplitimą yra ketvirtoji pasaulio kalba po mandarinų, anglų ir hindi.

Ispanų kalba išsivystė iš šnekamosios lotynų kalbos ir patyrė kitų kalbų poveikį. XVI amžiuje ispanų kalba perėmė daug itališkos leksikos iš meno, kultūros srities. Tuo pačiu metu, atradus Ameriką, į ispanų kalbą pateko daug terminų, pavyzdžiui, augalų, gamtos reiškinių pavadinimų (patata "bulvė", huracán "uraganas", tabaco "tabakas", cacao "kakava") ar pan. XVII-XVIII amžiuje ispanų kalbą praturtino prancūziškos kilmės leksika, susijusi su naujomis madomis, maistu (puré, menú, restorán). XX amžiuje ispanų kalba, kaip ir daugelis kitų kalbų, dėl moderniųjų technologijų perėmimo patiria didelę anglų kalbos įtaką: fútbol, e-mail, internet. Šiai įtakai labiau pasiduoda Lotynų Amerikos dialektai, pavyzdžiui, kompiuterio pelė Ispanijoje vadinama raton "pelė', o Meksikoje mouse, Ispanijoje kompiuteris vadinamas ordenador, o Lotynų Amerikoje computadora.

Patys ispanakalbiai savo gimtąją kalbą dažniau vadina ne „español", o „castellano'". Taip yra todėl, kad šiuolaikinė literatūrinė ispanų kalba kilusi iš Kastilijos regiono (panašiai kaip lietuvių literatūrinės kalbos šaknys glūdi Suvalkijoje). Pats terminas "ispanų kalba" yra jaunesnis, atsiradęs XVI amžiuje. Ispanijoje terminas "español" kartais vartojamas, norint supriešinti Ispanijoje vartojamą kalbą su kitų šalių, pavyzdžiui, Pietų Amerikos, dialektais. Šiuo požiūrių „español" yra "Ispanijos ispanų kalba", o „castellano" - "ne Ispanijos ispanų kalba". Tačiau šie skirtumai yra palyginti nedideli, ir visų dialektų atstovai gali nesunkiai susikalbėti. Kai kurių lingvistų nuomone, terminas „español" taikytinas visų šalių ispaniškiems dialektams, o „castellano" apibūdina tik Kastilijos regiono dialektą. Šio požiūrio šalininkai pasitelkia analogiją, kad Prancūzijoje kalbama prancūziškai (o ne, pavyzdžiui, provansiškai), o Vokietijoje - vokiškai. Kiti lingvistai remiasi istorija ir nurodo, kad kastilų dialekto įtaka paaiškinama politine Kastilijos karalystės įtaka likusioms dabartinės Ispanijos teritorijoms. Jų siūloma analogija yra Jungtinė Karalystė, kurioje valstybinė kalba yra anglų, tokia tapusi dėl Anglijos politinės įtakos likusioms dabartinės Jungtinės Karalystės teritorijoms.

Ispanų kalba yra oficiali valstybinė kalba tokiose šalyse, kaip Ispanija, Meksika, Kolumbija, Argentina, Venesuela, Čilė ir daugelis kitų. Jungtinėse Amerikos valstijose ispaniškai kalba apie 41 mln šalies gyventojų, o Puerto Rike ir Naujojoje Meksikoje ji turi valstybinės kalbos statusą. Teksase ispanų kalba de facto yra antroji valstybinė kalba. Milijonai ispanakalbių gyvena Floridoje, Kalifornijoje, Niujorke. Brazilijoje, kurios valstybinė kalba yra portugalų, ispanų kalba vertinama kaip Pietų Amerikos internacionalinė kalba, todėl ji visuotinai dėstoma mokyklose. Ispanų kalba taip pat yra viena iš oficialiųjų kalbų Europos Sąjungoje ir Jungtinių Tautų organizacijoje. Ispanų kalbos dialektų skirtumų yra daug, bet jie nėra taip nutolę vienas nuo kito, kad iš esmės trukdytų komunikacijai.

Taigi kviečiame artimiau susipažinti su žavia ispanų kultūra, tobulinant ispanų kalbos žinias Ispanijoje ar Lotynų Amerikos šalyse. Tai puikus pasiūlymas geros virtuvės, gardžios kavos bei pasaulyje garsėjančių vynų, kraują katinančių šokių bei egzotiškų kraštų mėgėjams. „Ispanijoje praleidau nuostabiausias savo gyvenime atostogas. Nors teko labai intensyviai mokytis, jaučiausi pailsėjusi, daug pamačiusi ir pakeliavusi, pramokusi šokti flamenko, pamėgusi nuostabią ispanų virtuvę," - džiaugiasi AMES klientė Reda.

Mokykitės ispanų kalbos judriajame Madride, Gaudžio architektūra garsioje Barselonoje, arabiškąja tvirtove Alhambra garsėjančioje Granadoje, universitetiniame Salamankos mieste, dinamiškoje Valensijoje ar saulėtuose Andalūzijos kurortuose Marbėjoje ar unikalioje Tenerifės saloje.

Kviečiame mokytis ispanų kalbos...

Barselonoje tarptautinė ispanų kalbos mokykla įsikūrusi pačiame miesto centre, netoli Ispanijos ir Katalonijos aikščių bei garsiųjų Gran Via ir Las Ramblas gatvių. 56 erdvias klases turinčioje mokykloje yra didelė biblioteka, video salė, konferencijų salė, kompiuterių klasė su nemokamu internetu, terasa, kavinė ir sporto salė. Visose mokyklos patalpose įrengti oro kondicionieriai.

Šalia Granados miesto katedros esanti mokykla įsikūrusi istoriniame Andalūzijos tipo pastate. Draugiška ir gyva atmosfera garsėjančioje mokykloje sukurtos puikios mokymosi sąlygos: 15 klasių, biblioteka, video salė, kompiuterių klasė su nemokamu internetu ir poilsio kambarys.

Tenerifė - Atlanto vandenyne esanti sala garsėja vulkaninės kilmės paplūdymiais, tamsiu smėliu bei kalnuota panorama. Mokykla įsikūrusi tik 5 minutės kelio nuo paplūdymio. Tipiškame Kanarų salų pastate įsikūrusioje mokykloje yra 7 klasės su pilna mokslo įranga, savarankiško mokymosi auditorija su modernia garso ir vaizdo įranga, biblioteka, poilsio kambariu ir sodu.

Kad ir kokią Lotynų Amerikos vietą pasirinktumėte - pajūrį, kalnuotas vietoves, mažą ar didelį miestą - visur užlies saulės šiluma bei salsos, tango ir samba šokių ritmai. Tobulindami ispanų kalbos žinias, kartu patirsite nepakartojamą kultūrų ir tradicijų įvairovę egzotiškos gamtos fone.

Čilė - tai tikras rojus gamtos mylėtojams. Geografinė ir klimato įvairovė tikrai įspūdinga: nuostabūs paplūdymiai, veikiantys vulkanai, dykūmos, drėgnieji miškai, ledo laukai ir "Patagonia" ledynai bei Andų viršukalnės. Mokykla įsikūrusi judrioje ir modernioje Čilės sostinėje, kurioje gyvena apie 5 mln. gyventojų. Santjagas pasižymi kontrastingumu: kolonijos ir moderni architektūra, energingos gatvės ir ramūs parkai, elegantiškos parduotuvės ir didžiuliai prekybos centrai, audringas naktinis gyvenimas ir romantiški restoranai. Tai - puiki vieta mokytis ispanų kalbos bei susipažinti su Čilės kultūra. Šalia didžiausio miesto parko esančioje nedidelėje mokykloje įrengtos 7 klasės bei gražus kiemelis poilsiui. Mokykloje rasite viską, ko reikia efektyviam kalbos mokymuisi.

Salsos, rumbos, mambo ir ča ča šokių ritmai, sūrūs ar saldūs kepti plantanai, mochito kokteiliai, tai - Kuba. Didžiausia karibų sala turinti 11 milijonų gyventojų. Havana - vieta, kur užkrečiantys salsos ritmai tvyro ore, o draugiški veidai kviečia kartu šokti. Trinidadas - mažas, draugiškas uostamiestis centrinėje Kuboje tarp karibų jūros ir "Sierra del Escambray", kurioje daugiausia išlikusios kolonijinės architektūros. 75 tūkstančius gyventojų turintis miestas - tarsi izoliuota vietovė idealiai tinkanti ispanų kalbos mokymuisi. Visoje Kuboje mokyklos išsiskiria tuo, kad neturi pastovios vietos. Pamokos vyksta mokytojo ar priimančios šeimos namuose bei mažomis grupelėmis kultūros namuose.

Meksika - valstybė pietrytinėje Šiaurės Amerikos dalyje. Centrinėje šalies dalyje - lyguma, rytuose driekiasi kalnai, o vakaruose - vandenynas. Oaxaca mieste gyvena apie 500 tūkstančių gyventojų ir garsėja kaip klestintis amatininkų miestas. Mokykloje įrengta 20 klasių, konferencijų kambarys su audio ir video aparatūra, kompiuterių kambarys, biblioteka bei kiemelis šalia mokyklos. Playa del Carmen - 60 tūkstančių gyventojų turintis jaukus žvejų miestelis. Siūlomas įdomus laisvalaikis: egzotinis nardymas ir poilsis balto smėlio paplūdymiuose, daug lankytinų istorinių vietų, o vakarais kviečia audringi klubai. Mokykloje įrengta 20 klasių, konferencijų kambarys su audio ir video aparatūra, kompiuteriu kambarys ir biblioteka, kavinė, tinklinio kortai ir tropinių augalų sodas.

Jūsų laukia ir daug kitų puikių pasiūlymų.

Ispanų kalbos mokymosi privalumai

Dauguma mokyklų įsikūrusios centrinėse miestų dalyse. Pradėję mokytis ispanų kalbos viename mieste, galite tęsti kitame, taip aplankydami visą Ispaniją ar Lotynų Amerikos šalis. Mokyklose sukurta puiki kalbos mokymo/si bazė. Apgyvendinima - šeimose - vienviečiuose arba dviviečiuose kambariuose arba galima pasirinkti viešbučius, mokyklos gyvenamuosius centrus ar apartamnetus. Kalbų mokyklos siūlo įvairiapusią pažintinę, pramoginę ir sportinę laisvalaikio programą: susipažinimo ir filmų vakarėlius, dainavimo ir šokių pamokas, ekskursijas po miestus bei žymiausias vietoves, taip pat krepšinio, plaukimo, nardymo, golfo, teniso, jodinėjimo treniruotes, aerobikos ir treniruoklių sales.

Pasinaudokite puikia proga ne tik išmokti ispanų kalbą, bet ir atrasti, pažinti žavią ispanų kultūrą.

 

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame