string(62) "Smarty error: unable to read resource: "../../languages/.conf""

Į Prancūziją – pramogauti ir mokytis prancūzų kalbos (Žurnale „GERAS SKONIS“ publikuotas straipsnis)


Jei ieškote Alpių spalvų, antikinių miestelių, levandų dvelksmo, žaismingo alyvmedžių spindėjimo saulėtuose laukuose, žydrosios pakrantės prabangos ir įspūdingų Viduržemio jūros panoramų, keliaukime kartu į Prancūziją: į garsųjį meilės miestą - Prancūzijos sostinæ Paryžių, dėl nuostabių kraštovaizdžių žinomą Nicą. Rokforo kalnų miestelyje paskanaukime mėlynųjų sūrių, kurie iki šiol nokinami kalnų olose, o vynuogynais apsuptame Bordo mieste pasimėgaukime garsiausiais Bordo vynais!

Naujas atostogų būdas

Artėjant atostogų sezonui AMES („American English School") kalbų akademija siūlo dar daug kam naują jų praleidimo būdą - kalbų tobulinimo kursus užsienyje. šią vasarą mokykla kviečia mokytis kalbų bei susipažinti su įvairiomis šalimis ir jų kultūromis: Didžiąja Britanija, Airija, Malta, Ispanija, Prancūzija ir kt. į tarptautinæ mokyklą atvykæ studentai gauna pagrindinæ informaciją apie šalį, miestą ir mokyklą bei laisvalaikio programą. Efektyvų kalbos tobulinimą užtikrina bendravimas užsienio kalba su dėstytojais ir kolegomis. Svarbu ir tai, kad mokomasi ne tik per paskaitas, bet ir lankantis ekskursijose, dalyvaujant sporto renginiuose, vakarėliuose ir t. t. „Intensyvūs kursai Prancūzijoje pranoko mano lūkesčius. Pagaliau įveikiau kalbos barjerą. Dabar nesivaržydama bendrauju prancūzų kalba ir turiu daugybæ draugų visame pasaulyje", - džiaugiasi tarptautinės programos dalyvė Aistė. Prancūzijos kultūra neabejotinai yra viena seniausių ir svarbiausių Europos kultūrų. Prancūzijos kultūrinės pozicijos buvo iškovotos dar viduramžiais. Ypač Prancūzijos kultūrinis vaidmuo sustiprėjo XVII a., kuris Europoje laikomas Prancūzijos amžiumi. Prancūzijos karaliaus dvaras visai Europai diktavo mados taisykles (beje, mados ir meno sostinės reputaciją Paryžius išlaikæs iki šių dienų). Būtent tuomet prancūzų kalba tapo visų civilizuotų šalių aristokratų, diplomatų ir išsilavinusių žmonių bendravimo kalba. Neatsiejama šios šalies kultūros dalis - prancūzų virtuvė, išsiskirianti geriausiais vynais ir daugybe rūšių įvairiausių sūrių, visame pasaulyje garsėjanti kaip itin gausi. Manytume, kad kiekvienam AMES programos dalyviui, pasirinkusiam Prancūziją, verta žinoti keletą įdomių ir intriguojančių faktų apie prancūzų virtuvės ypatumus bei subtilybes.

Intriguojanti prancūzų virtuvė

Prancūzijos virtuvė ir dabar pagrįstai laikoma viena populiariausių pasaulio virtuvių. Atsiranda naujų kulinarijos madų bei tendencijų, tačiau kulinarijos klasika visada bus vertinama. Prancūzai nuo seno daug dėmesio skyrė kulinarijai tobulinti ir kulinarijos meno tradicijas perdavinėjo iš kartos į kartą. Prancūzų virtuvė turtinga ir tiesiogine prasme. Patiekalams naudojama labai daug brangių produktų. Pagrindinis prancūzų virtuvės bruožas ir pranašumas yra daugiau kaip keletas šimtų padažų, kurie kiekvienam patiekalui suteikia savito skambesio, o virėjas turi galimybæ pademonstruoti meistriškumą ir išreikšti individualumą. Padažai kartais vadinami aukščiausia valdžia, nes tik jie paprastą patiekalą gali paversti gurmano pasididžiavimu. Prancūzams be galo svarbu, ką jie valgo ir koks patiekalo skonis, taip pat kokį vyną geria. Tikru virėju jie laiko tą, kuris prie pagrindinio patiekalo moka pridėti kažką savito, labai skanaus, dar neragauto. Daugelis prancūzų patiekalų receptų paplito kituose kraštuose, be to, kai kurie kulinarijos terminai bei patiekalai tapo tarptautiniai: restoranas, kotletas, majonezas, omletas, suflė ir daugelis kitų. Prancūzų valgių skonis skirtingas. Gaminami ir švelnaus, ir aštraus skonio patiekalai, bet jie visada aromatingi, gardinti prieskoniais, kaloringi ir maistingi. Prancūzai labai griežtai laikosi valgių gamybos technologijos taisyklių, nuo kurių priklauso ir patiekalų skonis. Technologijai būdinga tai, kad mėsa, baigiama kepti, apibarstoma cukraus pudra.

Išskirtinis prancūzų bruožas - gebėjimas valgymą paversti menu. žinoma, nėra taisyklės be išimties. Visų garbinamas Napoleonas didžiavosi savo gebėjimu pavalgyti per 18 minučių ar greičiau, o jo mėgstamiausias patiekalas buvo makaronai su vištiena. Pirmosios prancūzų kulinarijos knygos rašytos viduramžiais, o tautos kulinarijos menas pasaulyje ėmė plisti jau XVIII a. Nuo tada sumaniuosius virėjus (tuo metu virėjais buvo tik vyrai) imta laikyti didžiausiais autoritetais. Geriausias prancūzų virėjas Paulis Bocuse'as savo puotas lygina su opera, kur jis lyg vyriausias dirigentas vadovauja muzikai ir apšvietimui, dekoracijoms ir chorui. Kataloge „Le Guide Michelin" („Michelin" kelionių vadovas) trijų žvaigždučių (tai reiškia aukščiausią klasæ), įvertinimas suteiktas 20 Prancūzijos restoranų. Prancūzija garsėja sūrių įvairove. Dabar galima minėti 452 prancūziško sūrio rūšis. „Valgis be sūrio? - stebėjosi prancūzų humoristas François Rabelais. - Tai tas pats, kaip gražiausia ledi be vienos akies!.. Neįsivaizduoju, kaip be sūrių galima gyventi!" Daugiau nei ketvirtadalį pajamų prancūzai išleidžia maistui. Net kuklų užmokestį gaunantis darbininkas ypatingomis progomis nusiveda šeimą į restoraną.

Vynai - tarsi simfoninis orkestras

Tik nedaugelis prancūzų valgydami apsieina be vyno. Garsusis kulinaras Auguste'as Escoffier rekomenduoja pietaujant išgerti stiklelį marsalos, gero Bordo vyno ir pagaliau šampano. Prancūzijos regionai unikalūs dėl gaminamo vyno. šalis yra viena iš vyno gamybos lyderių pasaulyje. Vynui gaminti naudojama apie 300 įvairių rūšių vynuogių, daugiausia auginamų šalies pietuose. Aukštos kokybės vynuogės auginamos tam tikruose regionuose: Bordo, Elzase, Burgundijoje, Luaro slėnyje ar šampanėje. Pastarasis regionas - tai vienintelė vieta pasaulyje, kur auginamos vynuogės tikram šampanui gaminti. Milijonas prancūzų pagamina 757 mln. dekalitrų vyno per metus - tai sudaro ketvirtį pasaulyje pagaminamo vyno. Pagal įstatymą alkoholį galima gerti nuo 14 metų. Per šeimos šventes vaikams leidžiama gerti vyno, o visai mažiems, kokių trejų metukų, duodama vandeniu skiesto vyno. Prancūzijoje gaminama neįtikėtinai daug raudonųjų vynų. Bordo vynai gaminami daugiausia iš Cabernet Sauvignon vynuogių, šiek tiek primaišant Merlot, o Burgundijos vynai gaunami vien iš Pinot Noir rūšies vynuogių. Iš kitokios rūšies vynuogių - Gamay - Božolė regione, esančiame Pietų Burgundijoje, gaminami raudonieji božolė. Ronos pakrančių vynai (intensyvūs ir sodrūs, ypač populiarusis Chateauneuf du Pape) gaunami sumaišius skirtingų rūšių (kartais net iki trylikos) vynuoges. Dėl silpnų prancūzų kalbos įgūdžių atvykėliams lengvai atleidžiama, tačiau nemokėjimas elgtis prie stalo bei prancūzų vynų unikalumo neišmanymas - netoleruojamas. „Prancūzijoje praleidau nuostabiausias savo gyvenime atostogas. Nors teko labai intensyviai mokytis, jaučiuosi pailsėjæs, daug pamatæs, išbandæs ir pamėgæs puikią prancūzų virtuvæ bei išragavæs geriausius prancūzų vynus", - džiaugiasi tarptautinės programos dalyvis Giedrius. Taigi kviečiame artimiau susipažinti su subtilia Prancūzijos virtuve, pasaulyje garsiais vynais, be to, pagerinti prancūzų kalbos žinias. Tai puikus pasiūlymas įvairios virtuvės ir gerų vynų mėgėjams.

Vynuogynais apsupta Bordo mokykla

Siūlytume aplankyti Bordo mokyklą, įkurtą erdviame XIX a. trijų aukštų pastate pačioje miesto širdyje. Vynuogynų apsuptame Bordo mieste turėsite galimybæ paragauti garsiausių Bordo vynų. čia sudarytos puikios mokymosi sąlygos: penkiolika šviesių klasių su oro kondicionieriais, savarankiško mokymosi klasė, kompiuterių kambarys ir jaukus mokyklos kiemelis.Bordo regiono mokykloje kiekvieną dieną vyksta paskaitos apie Bordo vynus, jų gamybą. Programos dalyviai turi galimybæ ne tik sužinoti daug įdomių dalykų apie Bordo regioną, jo vynus bei virtuvės ypatumus, bet ir degustuoti, skanauti, mėgautis. Kiekvieną savaitės dieną numatytos skirtingos teorinės ir praktinės paskaitos: Bordo regiono istorija, ypatumai bei vynų įvairovė; baltieji Bordo vynai (sausi vynai, saldūs vynai), jų gamyba ir ypatumai; raudonieji Bordo vynai (sausi vynai, saldūs vynai), jų gamyba ir ypatumai; vynų degustacija, jos ypatumai, vynų degustacijos pamokos, ragavimo pagrindai; prancūzų virtuvė, vynų pasirinkimo ir derinimo ypatumai (klausomos garsaus prancūzų virėjo pamokos bei bandoma nepakartojama jo virtuvė); organizuojami įvairūs praktiniai užsiėmimai, pavyzdžiui, kiekvienas turi galimybæ pasijusti vyno rūsio savininku ir pagaminti, jo nuomone, geriausio kvapo ir skonio vyną, naudodamas keturias vynuogių rūšis. Paskaitų metu aplankomi garsiausi Bordo regionai: Medoc (dėl itin gerų vynų jis yra vienas garsiausių ne tik Prancūzijoje, bet ir visame pasaulyje), Pomerol ir Saint Emilion (garsus švelniais Merlot vynais), the Sauternes (garsėjantis saldžiais vynais). Organizuojamos įvairios ekskursijos po minėtus regionus.

Vienas romantiškiausių pasiūlymų - unikali vyno degustacija Bordo pilyje. Ragaujama pačios aukščiausios kokybės (Grand Cru) vyno, viskas vyksta privačiame vyno rūsyje. Suteikiama galimybė pernakvoti pilyje. Pagrindiniame pilies valgomajame siūloma romantiškai pavakarieniauti (vakarienė iš penkių patiekalų ir keturių Grand Cru klasės vynų) žvakių šviesoje priešais židinį. Prieš vakarienæ būsite pavaišinti aukščiausios kokybės šampanu. Ryte vaišinama gurmaniškais pusryčiais. Ir tai dar ne visi įspūdingi pasiūlymai!

Romantiškas Paryžius ir saulėta Nica

Studijuoti galite vykti ir į romantiškąjį Paryžių. Sostinėje mokykla įkurta vos per kelis žingsnius nuo Victoro Hugo aikštės, garsėjančios parduotuvių gausa ir kavinėmis, puikiais restoranais. Jau trisdešimt metų veikiančioje mokykloje įrengtos klasės, savarankiško mokymosi laboratorija ir kompiuterių centras. Saulėtoje Nicoje mokykla įkurta netoli paplūdimio. į centrinæ traukinių stotį, iš kurios per pusvalandį pasiekiamas bet kuris Prancūzijos Rivjeros miestas, nuo mokyklos nueinama tik per 10 minučių. Mokykloje rasite viską, ko reikia efektyviai mokantis prancūzų kalbos. Jūsų laukia ir daug kitų puikių pasiūlymų. Pasinaudokite puikia proga ne tik išmokti prancūzų kalbą, bet ir atrasti, pažinti Prancūziją bei jos kultūrą!

 

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame