string(62) "Smarty error: unable to read resource: "../../languages/.conf""

Vidurinis mokslas Didžiosios Britanijos mokyklose - tramplynas į geriausius pasaulio universitetus (Žurnale „LAISVALAIKIS“ publikuotas straipsnis)


AMES kalbų akademija kviečia studijuoti Didžiosios Britanijos prestižinėse privačiose vidurinėse mokyklose.

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, atsirado galimybė vykti studijuoti ir stažuotis į Europos universitetus bei įgyti aukštąjį išsilavinimą. Nepaslaptis, kad dauguma Lietuvos abiturientų renkasi būtent Didžiosios Britanijos universitetus. Tačiau patekti į prestižinius universitetus su lietuvišku vidurinės mokyklos baigimo atestatu - nėra paprasta. Nepakanka vien tik užpildyti paraiškos formą, parašyti motyvacinį laišką ir juos išsiųsti. Pasirinktų mokomųjų dalykų rezultatai turi būti itin aukšti, kad galėtų „nukonkuruoti" kitų stojančiųjų rezultatus. Todėl, vis daugiau Lietuvos moksleivių įsitikina, jog norint mokytis pasauliniu mastu garsėjančiuose universitetuose Didžiojoje Britanijoje, geriausia toje šalyje įgyti vidurinį išsilavinimą. Mokslo metai užsienio vidurinėje mokykloje - didžiausias moksleivio savarankiškumo išbandymas, kuris teigiamai veikia galutinį jauno žmogaus apsisprendimą renkantis universitetą ir specialybę - savo „gyvenimo kelią". Moksleiviai integruojasi į naują švietimo sistemą, visuomenę, kultūrą, tradicijas, įgyja gyvenimiškos ir bendravimo įgūdžių patirties.

Britų vidurinės mokyklos diplomą pripažįsta visi pasaulio universitetai, o puikūs vidurinio išsilavinimo rezultatai užtikrina mokslą aukščiausiai reitinguojamuose D. Britanijos universitetuose. Didžioji Britanija vadinama klasikinio mokslo šalimi, kur ilgametės tradicijos ir laiko patikrinta mokymo sistema užtikrina visapusį moksleivio išsilavinimą bei padeda siekti aukštų rezultatų.
„American English School" kalbų akademija (AMES) kalbų kursų ir studijų Lietuvoje bei užsienyje paslaugas teikia 15 metų. Per šiuos metus aktyviai plėtėsi teikiamų paslaugų spektras - nuo anglų kalbos iki daugelio užsienio kalbų mokymo moksleiviams ir suaugusiems, paslaugų užsienyje pasirinkimo ir aktyvaus bendradarbiavimo su įvairiomis užsienio kalbų, vidurinėmis ir aukštosiomis mokyklomis.

Švietimo sistema Didžiojoje Britanijoje skiriasi nuo lietuviškosios

Norintiems siekti tarptautinės karjeros aukštumų, AMES pataria baigti Didžiosios Britanijos vidurinės mokyklos paskutines klases (GCSE, A-level, IB), kurių rezultatai reikalingi teikiant paraiškas studijoms pageidaujamame prestižiniame universitete. Rekomenduojamose mokyklose mokosi moksleiviai iš įvairių pasaulio šalių (britai ir tarptautiniai moksleiviai). Taip pat Didžiojoje Britanijoje iki šiol yra gilios tradicijos, kuomet mokyklose mokosi tik mergaitės ar berniukai.

Lietuvos moksleiviams rekomenduojama pradėti domėtis viduriniu mokslu Didžiojoje Britanijoje nuo 13-14 metų ir prieš pradedant mokytis A-level arba IB programoje, įgyti vidurinio išsilavinimo kvalifikaciją GCSE (General Certificate of Secondary Education).
Moksleivių (16 - 18 metų amžiaus) pasiruošimas studijoms universitete vyksta keliais būdais:

  • A-level (Advanced level) - klasikinė Didžiosios Britanijos priešuniversitetinių mokslų programa, kurios metu moksleiviai gilinasi į 3-4 pasirinktas pagrindines disciplinas, reikalingas stojimui į universitetą. ;
  • IB (International Baccalaureate) - tai priešuniversitetinė 2 metų tarptautinio bakalaureato diplomo programa, skirta 16-18 metų moksleiviams, Programą sudaro 6 disciplinos (viena iš pasirinktų disciplinų - gimtoji kalba). Programą vainikuoja kursinis moksleivio darbas ir baigiamieji egzaminai. Sėkmingai baigus IB, turite galimybę įstoti į norimą Didžiosios Britanijos universitetą ir daugelį kitų pasaulio universitetų, o Amerikos universitetai iškart priima į antrą kursą.

O tiems, kurie jau baigė vidurinę mokyklą savo šalyje, siūlomi išlyginamųjų studijų metai (Foundation year). Programą sudaro pasirenkamų akademinių disciplinų mokymasis ir anglų kalbos tobulinimas. Tai vienerių metų intensyvi akademinė programa, kurios geri rezultatai padės jaunam žmogui įstoti į aukštus reitingus turintį universitetą Didžiojoje Britanijoje.

Išskirtinis dėmesys moksleiviams

Individualus pedagogų dėmesys padeda kiekvienam moksleiviui visapusiškai atsiskleisti, tapti suaugusiu ir atsakingu žmogumi, pasirinkti tinkamą universitetą bei specialybę. Užsimezgę draugystės ryšiai tarp bendramokslių iš įvairių pasaulio šalių dažnai išauga į tvirtus dalykinius ryšius vėlesnėje vaiko karjeroje.

Rekomenduojamose mokyklose didžiausias dėmesys mokymosi procese skiriamas orientacijai į moksleivių sugebėjimus, asmeninių savybių ugdymui, paruošimui stoti į universitetus.

Platus mokyklų pasirinkimas

AMES siūlo pakankamai platų prestižinių privačių mokyklų pasirinkimą. Vienos mokyklos įsikūrusios Oksfordo, Londono miestuose, kitos - priemesčiuose ar atokesnėse vietovėse. Kiekviena iš siūlomų mokyklų turi ir savo išskirtinių bruožų.


St. Clare's, Oxford - tarptautinis koledžas, kuriame kartu su britais mokosi moksleiviai, atvykę iš daugiau nei 40 skirtingų šalių. Koledžas įsikūręs Oksfordo miesto prestižiniame rajone Summertown. Kiekvienais metais apie 100 moksleivių, baigusių IB programą, įstoja į Oksfordo, Kembridžo, Londono Ekonomikos ar kitus aukštai reitinguojamus universitetus.

St. Edmund's - seniausias katalikiškas koledžas D. Britanijoje (1568 m.), kurio penkių amžių sėkmingos veiklos formulė - dvasinių, intelektinių, fizinių ir emocinių moksleivių savybių ugdymas. Koledžas siūlo itin platų dėstomų disciplinų St. Clare's, Oxford - tarptautinis koledžas, kuriame kartu su britais moko pasirinkimą ir įvairią popamokinę veiklą.


CATS (Cambridge School of Visual and Performing Arts) - prestižinis, įsikūręs Kembridžo mieste centre, priima ribotą moksleivių skaičių, kad išlaikytų nedidelį besimokančiųjų skaičių klasėse. koledžas Koledžas išsiskiria itin dideliu dėmesiu, skiriamu kievienam moksleiviui individualiai. Taip užtikrinami aukščiausi moksleivių akademiniai rezultatai, padėsiantys jiems įstoti į prestižinius Didžiosios Britanijos universitetus.

Rekomenduojamos mokyklos - patikrintos ir įvertintos AMES ekspertų

AMES darbuotojai dalyvauja tarptautinėse švietėjų parodose, susitinka ir bendrauja su kalbų mokymo organizacijomis, visas jas aplanko ir asmeniškai įsitikina teikiamų paslaugų kokybe, todėl turi susiformavusį tarptautinį patikimų, ilgamečių partnerių tinklą.

Kviečia apsilankyti parodoje

2009 metų vasario 19 - 21 dienomis, "Litexpo" parodų centre vyks paroda "Mokymasis. Studijos. Karjera 2009". AMES jungtiniame stende dalyvaus ir privačių prestižinių mokyklų atstovai, ilgamečiui įstaigos partneriai. Visus, kuriuos sudomino mokymosi galimybės D. Britanijos mokyklose, kviečiame apsilankyti parodoje, kurioje dalyvaus mokyklų atstovai, pasiruošę atsakyti į Jus dominančius klausimus.

 

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame