string(62) "Smarty error: unable to read resource: "../../languages/.conf""

Kalbos žinių namui reikia tvirto pamato


Rugsėjis - metas, kai kuriame ateities planus ir svarstome, kaip juos sėkmingai įgyvendinti. Tai ypač aktualu būsimiems abiturientams ir jų tėvams, nuogąstaujantiems, ar pavyks tinkamai pasirengti brandos egzaminams. Ne paslaptis, kad semestro pažymys ne visada atspindi realias žinias, juolab užsienio kalbos, kuri yra ne tik egzaminui
būtinos gramatikos žinios, kalbiniai igudžiai, bet ir raktas į pasaulį.

„Gal ir nebūtina mūsų mokyklos lankyti visus dešimt metų, jei vaikui gerai sekasi, tačiau ruoštis anglų ar kitos užsienio kalbos brandos egzaminui reikia pradėti tikrai ne paskutinėse, o... pradinėse klasėse. Kalbos žinių namas turi būti statomas ant tvirto pamato, tada ir rezultatai bus geri”, - įsitikinusios „American English School” Alytaus
filialo direktorė Irena Mazaliauskaitė ir anglų kalbos dėstytoja Virginija Gaižauskienė.

Naujų mokslo metų pradžios proga jų pasiteiravome, kokių naujienų AMES Alytaus filiale siuloma moksleiviams, kurie norėtu geriau pasirengti anglų kalbos brandos egzaminui.

- Papasakokite, kokios galimybės AMES Alytaus filiale sudaromos aukštesniųjų klasių mokiniams, norintiems pagausinti anglų kalbos žinias ir geriau pasiruošti brandos egzaminui.

I.Mazaliauskaitė: Mūsų mokykloje sudaromos specialios grupės, kuriose lankytojai ruošiasi egzaminams (arba tiesiog gauna daugiau kalbos žinių net jei egzamino nelaikys) pagal specialią programą. 11-12 klasių moksleiviams siūlome mokytis mažose 6 žmonių grupėse, tai leidžia geriau atsižvelgti į kiekvieno poreikius. Lankytojus skirstome pagal žinių lygį, kuris nustatomas testuojant. Mūsų siulomas kursas ypatingas dar ir tuo, kad dirba mažiausiai du destytojai, - norintiesiems išmokti užsienio kalbą su visais jos niuansais tai yra būtina.

Užsiėmimai vyksta du kartus per savaitę po 60 minučių devynis mėnesius. Tokiu intensyvumu rengiamasi egzaminui dvejus metus. Jeigu palygintume su galimybėmis Vilniuje (ne tiek AMES, kiek tėvų
galimybėmis), tai sostinėje vyresni moksleiviai egzaminui ruošiasi po 1,5 valandos du kartus per savaitę. Kitaip tariant, Alytuje negalime pasiūlyti didesnio kruvio, nes riboja finansinės galimybes, ypač šiuo
metu. Alytiškiams tėveliams 11-12 klasių moksleivio pasirengimas AMES kursuose kainuoja 155 litus per mėnesį.

Ruoštis egzaminams AMES - reiškia ruoštis vidurinės mokyklos valstybiniam (arba mokykliniam) brandos, taip pat vadinamajam Kembridžo egzaminams. Pastarasis šiuo metu gal nėra toks populiarus, bet jo rezultatai galioja visą gyvenimą. Abiturientai, besirengiantys studijuoti užsienyje, mūsų mokykloje gali pasirengti ir IELTS egzaminui, kuris galioja dvejus metus, veliau tenka perlaikyti. Šio egzamino iš būsimų kitakalbių studentų reikalauja daugelis Didžiosios Britanijos švietimo istaigų.

- Ar AMES siūlomus kursus dažniau renkasi spragas lopantys, ar geras kalbos žinias dar norintys patobulinti aukštesniųjų klasių moksleiviai?

V.Gaižauskienė: Pirmiausia ateina tie, kurie galvoja laikyti valstybinį anglų kalbos egzaminą ir nori sustiprinti žinias. Per dvejus metus mes pasikartojame visa gramatiką, mokome techniškai ir greitai atlikti visų tipų egzamino užduotis. Žinoma, ateina ir silpnų vaikų, kurių žinių spragų tiesiog nebeįmanoma užpildyti šimtu procentu per porą metų, tačiau net ir jie gerai išlaiko egzaminą - surenka per 50 balų.Kursuose naudojame ne tik vadovėlius (nors AMES turime galimybę juos atnaujinti kasmet, kitaip nei bendrojo lavinimo mokyklose), mums atrodo labai svarbu lavinti klausymo, rašymo, kalbėjimo įgūdžius, kad vaikams nekiltų problemų su vienos ar kitos technikos užduotimis egzamino metu. Žodžiu, dirbame intensyviai ir visiškai pasiruošiame egzaminui. Tam turime visas galimybes, naujausias technologijas, pavyzdžiui, interaktyvią lentą, todėl galime dirbti su specialiomis programomis, atlikti internetines užduotis.

- Subtilus klausimas - gal pagal AMES besimokančių jaunuoliu žinias būtų galima įvertinti ir bendrojo lavinimo mokyklų darbą? Kurios paruošia geriau, o kurios - prasčiau?

I.Mazaliauskaitė: Tikrai nebūtų galima pasakyti, kad viena kuri mokykla paruošia geriau, o kita - prasčiau. Mes sulaukiame arba labai geru, arba tikrai silpnų vaikų, kuriems reikia pasitempti. Tokių pasitaiko iš visų miesto mokyklų be išimties. Manau, užsienio kalbos žinias daugiausia lemia individualus darbas, pastangos, o ne įstaiga, kurioje mokaisi. Gabus ir darbštus vaikas sugebės išmokti kalba ir iš pasenusio vadovėlio, ir perpildytoje grupėje. V.Gaižauskienė: Objektyvesnis įstaigos vertinimo rodiklis - užsienio kalbos brandos egzaminų rezultatai. Štai mūsų mokyklos (mokytoja metodininkė dėsto anglų kalbą ir Likiškėlių vidurinėje mokykloje) abiturientų egzamino rezultatai labai neblogi, jie rikiuojasi po gimnazijų.I.Mazaliauskaitė: Taip pat norėčiau priminti, kad AMES pasirengusi dėstyti anglų kalbą „advanced” (pažengusiųjų) lygiu, o tai svarbu tiems moksleiviams, kurie gerai išmoksta kalbą, bet mokykloje negali realizuoti savo žinių, nes to nenumato programa. Esame turėję tokiu grupelių, kuriose buvo mokomasi kur kas aukštesniu lygiu, tai - pirmoji pakopa i studijas.

- Taigi kada pradėti rengtis anglų kalbos abitūros egzaminui?

I.Mazaliauskaitė: Tikrai ne 12 klasėje, geriausia kokioje 2-oje, kad vaikas įeitų į tą sistemą.

Galbūt jis praleis metus kitus, jeigu viskas gerai sekasi ir vidurinėje mokykloje, o paskui grįš ruoštis egzaminams. Nebūtina AMES mokytis 10 metų (nors turime tokią nuostabią grupę!), bet pastebėjome, kad tie vaikai, kurie ateina pas mus ir po metų atsiveda klasės draugą, tai tarp jų ir susidaro maždaug vieno kalbos mokėjimo lygio skirtumas. Nors ir kaip jie nori mokytis vienoje klasėje, dažniausiai taip neišeina.

- Tėvai neretai susimasto, kas jų vaikui būtų geriau - individualus užsiėmimai su mokytoju ar darbas grupėse AMES?

I.Mazaliauskaitė: Kiek man žinoma, ne vienas gerą vardą turintis, anglų kalbos privačiai mokantis mokytojas paprastai nedirba su vienu vaiku, bet renka grupę. Kitaip tariant, tėvų įsivaizdavimas, kad tokiu atveju bus labiau atsižvelgta į jų atžalos poreikius, yra tik menamas. Galbūt 5-6 žmonių grupė netgi geriau, nes gautos žinios geriau įtvirtinamos pakartojant.V.Gaižauskienė: Labai svarbu, kad vyresni moksleiviai, kurie egzaminams drauge ruošiasi dvejus metus, labai mielai bendrauja tarpusavyje, laisvai diskutuoja įvairiomis temomis ir praturtina vienas kitą jau ne tik kalbiniu, bet ir kultūriniu požiūriu. Jie tikrai turi ką pasakyti, argumentuoja savo nuomonę ir tas bendravimas labai svarbus. I.Mazaliauskaitė: Dar vienas niuansas - daugeliui tėvų sudėtinga ieškoti privačiai dirbančio mokytojo, o atėję į AMES filialą jie įsigyja kokybišką paslaugą.

Mūsų darbo rezultatas yra viešas ir patikrinamas.

Alytaus Naujienos

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame