string(62) "Smarty error: unable to read resource: "../../languages/.conf""

Ankstyvas kalbų mokymasis pagal AMES: sudominti ir nepakirsti sparnų


Pasak specialistų, pradėti mokytis užsienio kalbos reikėtų iki 10 metų, o labiausiai tam tinkamas laikas – 5-6 metai. Tokio amžiaus vaikai daug lengviau išmoksta kalbų, šis procesas jiems natūralus. Vis dėlto užsienio kalbų mokykla „American English School“ (AMES) šį kalboms itin tinkamą periodą siūlo išnaudoti labai atsakingai ir apgalvotai. „Mokyti mažuosius – pačius
imliausius ir sykiu jautriausius – reikia daugiau žinių nei dirbant su suaugusiais. Savo vaikus patikėčiau mokyti tik specialistams“, - sakė AMES direktorės pavaduotoja Renata Sabonienė.
Vaikų užsienio kalbos žiniomis besirūpinantiems tėveliams R. Sabonienė pataria, nuo ko pradėti
ir kaip jų atžaloms mokytis svetimų kalbų geriausia.

„Pirmiausia reikia nusiteikti, kad kalbų mokymasis yra ilgalaikis planas ir investicija. Šiek tiek pasimokyti ir mokėti kalbą neįmanoma. Todėl tėvams patariame sudaryti ilgalaikį planą: kada, kaip, kiek laiko vaikas mokysis vienos ar kelių užsienio kalbų“, - atspirties taškus pradedantiesiems vardijo R. Sabonienė. Ji akcentavo, kad kalbų mokymuisi būtinas tęstinumas, todėl rekomendavo pasirinkti tokią įstaigą, kuri užtikrintų nuoseklų ir ilgalaikį mokymąsi – taip išvengiama žinių spragų ir pasiekiami geriausi rezultatai. „Pavyzdžiui, AMES turime tokių jaunuolių, kurie nuo mažens vienos užsienio kalbos mokėsi vidurinėje mokykloje, o kitos AMES. Dvyliktoje klasėje šie jau užaugę vaikai išlaikė abiejų kalbų egzaminus. Iš gero kažkada sudaryto tėvų plano laimėjo ir vaikai, ir tėvai, o ir mūsų mokyklai smagu“ – pasakojo R. Sabonienė.

Nepatikėkite vaikų profanams

AMES direktorės pavaduotoja pastebi, kad paplitusi nuomonė neva mažuosius gali mokyti ir nekvalifikuotas specialistas, pavyzdžiui, studentas, yra žalinga vaikams: „Mažųjų ir suaugusiųjų, net skirtingo amžiaus vaikų mokymosi gebėjimai skiriasi, todėl sukurtos specialios vaikų mokymo metodikos. Nuo to, kaip mažasis pradeda mokytis kalbų priklauso ne tik jo žinios bet ir gebėjimas išmokti kitų kalbų ar net jo noras mokytis apskritai. Pavyzdžiui, vaikų negalima kritikuoti ir sakyti, kad padarei klaidą. Yra kur kas subtilesnių būdų ištaisyti klaidą apie ją nė neužsimenant. Vaiką reikia sudominti, bet nepakirsti jam sparnų“. Kad vaikas neišsigąstų, AMES mokykloje nėra jokių testų žinių lygiui įvertinti – tai padaroma per pokalbį ar pirmos pamokos metu.

Nuolat stebėkite mokymosi procesą

R. Sabonienė pastebi, kad nepakanka tik užrašyti vaiką į kalbų mokyklą: „Tėvai turėtų rūpintis mokymosi procesu ir rezultatu. Štai kodėl du kartus per metus AMES besimokančių vaikų tėvams rašome laiškus apie mokinio laimėjimus, laiške patariame, kaip konkrečiam vaikui toliau mokytis, į ką atkreipti dėmesį. Mokslo metais nuolat rengiamos atviros pamokos, kuriose gali dalyvauti ir tėvai“.

17 metų veikianti AMES Lietuvoje pirmoji pradėjo organizuoti užsienio kalbų mokymą vaikams. „Turime patirties, mūsų mokytojai nuolat tobulinasi, todėl galime užtikrinti mokymo kokybę“, - sakė R. Sabonienė.

O nuo rugsėjo 9 d. AMES prasideda nauji mokslo metai – norintieji mokytis užsienio kalbų kviečiami atvykti į didžiuosius Lietuvos miestuose įsikūrusius AMES centrus ir registruotis į grupes. Grupės sudaromos iki 10 vaikų. Mažiesiems pamokos vyksta šeštadieniais, o vyresniems – darbo dienomis po pamokų. Kursų kaina – nuo 80 litų. Besimokantiems šeimos nariams taikoma lanksti nuolaidų sistema.

LAISVALAIKIS

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame