Pasirinkite kalbą

Žinios - tobuliausia investicija į ateitįE
uropos kalbų dienos proga pirmiesiems Lietuvoje  aštuoniolikai AMES (American English School) kalbų   mokyklos moksleivių iš Vilniaus ir Kauno, sėkmingai išlaikiusiems tarptautinį PTE (Pearson Test of English) egzaminą, įteikti Pearson PTE egzaminų sertifikatai. Šia džiugia proga egzaminą laikiusiems moksleiviams buvo surengta šventė: iškilmingas PTE pažymėjimų teikimas, dalyvaujant garbiems užsienio ir Lietuvos svečiams, moksleivių tėveliams, draugams ir artimiesiems, o visų gyvenimą tokio įvykio proga „pasaldino“ tortas ir dovanos.

Vaikams – sertifikatai ir šventinis tortas

Egzaminą savo noru laikę anglų kalbos besimokantys vaikai ir jų tėveliai neformalioje aplinkoje dalinosi įspūdžiais, turėjo galimybę anglų kalba pabendrauti su D. Britanijos ambasados atstovu, valgė šventinį tortą bei džiaugėsi AMES bei PTE Central Europe įteiktomis dovanomis.

Tarptautinis PTE egzaminas jau daug metų yra žinomas ES šalyse. Jis rengiamas ir tikrinamas D. Britanijoje. Pirminę informaciją apie PTE egzamino naudą  vaikams suteikė AMES mokytojai paskaitų metu, tad laikyti egzaminą ar ne, buvo pačių vaikų sprendimas.

Pasak AMES generalinės direktorės Eglės Kesylienės, mokymas be žinių patikros yra nevisavertis. „Atsižvelgdami į tai, kad esame atviros sistemos dalis, kad gyvename šiuolaikinėje Europoje be sienų, pasirinkome tarptautinių egzaminų sistemą. AMES yra įgaliotasis PTE atstovas. Išlaikiusieji testą gauna Pearson grupės kompanijos EDEXCEL – didžiausios žinių tikrinimo organizacijos Jungtinėje Karalystėje – pažymėjimą. PTE nustatomi žinių lygiai atitinka Europos Tarybos anglų kalbos žinių vertinimo standartus, – teigia E.Kesylienė. – Tikiuosi, kad šie sertifikatai, liudijantys apie vaikų anglų kalbos žinių lygį, padrąsino juos toliau mokytis anglų kalbos, o dalyvaudami konkursuose, mainų programose, jie visada turės didelį konkurencinį pranašumą prieš kitus.

Vaikus sveikinęs D. Britanijos ambasados atstovas Stephenas Conlonas pasidžiaugė, kad visoje Europoje daugėja anglų kalbos besimokančių ir PTE egzaminą laikančių žmonių, nes anglų kalba –ne tik Viljamo Šekspyro, bet ir Hario Poterio kalba. Lietuvoje didėja jaunuolių, kurie renkasi studijas D.  Britanijos universitetuose, skaičius. Tad vaikai, kurie planuoja studijuoti Jungtinėje Karalystėje ir pasiryžta laikyti PTE egzaminą, žengia teisingą žingsnį tikslo link.

Naudingas ir vaikams, ir suaugusiems

Anglų kalbos egzaminas PTE Young Learners skirtas 6-14 metų moksleiviams ir yra sudarytas taip, kad būtų įdomus ir patrauklus vaikams, o pirmoji anglų kalbos mokymosi patirtis liktų teigiama ir motyvuojanti.

PTE General egzaminas skirtas paaugliams nuo 14 metų ir suaugusiems. Jis liudija anglų kalbos mokėjimo lygį, pagerina studijų ir įsidarbinimo perspektyvas, sukuria galimybes asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui. Šis egzaminas motyvuoja ir stiprina pasitikėjimą savimi - testuojamasis laisvai reiškia mintis ir demonstruoja, kaip realiose situacijose gali vartoti anglų kalbą.

Egzaminai neturi kelti baimės

E.Kesylienės teigimu, galima moksleivį gąsdinti egzaminais, bet galima ir teigiamai motyvuoti, parodyti kelius, kaip siekti žinių ir jomis naudotis. AMES renkasi antrąjį variantą.

-          Kada, jūsų manymu, vaikui reikia pradėti mokytis užsienio kalbos? – teiraujamės AMES generalinės direktorės E.Kesylienės.

-          Geriausiai į šį klausimą galėtų atsakyti vaiko tėvai. Bėda ta, kad tėvai labiau linkę pasikliauti madomis – jeigu visi mokosi muzikos, tai ir mes, jeigu visi eina į baseiną ar šokius, tai ir mes. Ar ne geriau būtų, jei tėvai įsiklausytų į vaiko norus, pastebėtų jo gabumus vienai kuriai nors sričiai? Tuomet liktų laiko ir pagrindiniams dalykams: kalboms, istorijai, gamtos pažinimui. Ekspertų teigimu, vaikus galima pradėti mokyti nuo 4-5 metų. AMES kviečia mokytis anglų kalbos nuo 5 metų.

Europoje pastebima bendra tendencija ankstinti užsienio kalbų mokymo pradžią, mokyti daugiau nei vienos užsienio kalbos. Tuo tarpu Lietuva yra vienintelė šalis ES, kur privalomam užsienio kalbos mokymui pradinėje mokykloje per metus skiriamų valandų indeksas trigubai mažesnis nei kitose šalyse. Yra tėvų, kurie mano, kad užtenka užsienio kalbos pamokų mokykloje, tačiau pagal bendruosius ugdymo planus ankstyvajam užsienio kalbos mokymui gali būti skiriamos tik 2 pamokos. Pusė apklaustų užsienio kalbos mokytojų mano, kad dviejų pamokų per savaitę nepakanka. Todėl kursai mūsų mokykloje yra labai geras būdas lankyti papildomas pamokas ir tokiu būdu užtikrinti, kad kalbos yra mokomasi efektyviai.

-          Daugumai vaikų egzaminas – kažkas baisaus. Ar jis tikrai reikalingas?

-          5-10 metų vaikų žinios nėra vertinamos pažymiais, tėvams būna sunku orientuotis, kokia yra pažanga. Objektyvi žinių patikra yra būtina. Gal dar yra per mažai informacijos apie tarptautinius egzaminus, bet tėvams, kurie galvoja apie ateitį, pats laikas tuo susirūpinti. Galiausiai, išmokę laikyti egzaminus pradinėje mokykloje, vaikai tikrai nepatirtų tokio psichologinio spaudimo kaip dabartiniai abiturientai.

-          Ar būtina lankyti AMES, kad galėtum laikyti šį egzaminą?

-          Žinoma, kad ne. Mūsų mokykla pasirinko tris egzaminus (IELTS, LCCI, PTE) kaip sudedamąją mokymo programos dalį, tačiau PTE egzaminai yra visų įmanomų lygių ir kiekvienas panorėjęs gali įsivertinti savo žinias. Egzaminą gali laikyti ir suaugusieji. Jau nuo rugsėjo galima kreiptis ir konsultuotis dėl šio ir kitų egzaminų laikymo mūsų biure.

Tai pirmieji PTE egzaminą laikiusieji moksleiviai Lietuvoje, tapsiantys puikiu pavyzdžiu kitiems.

Mumis pasitiki

Daugiau nei 10 valstybinių įstaigų

Virš 30 stambių ir vidutinių Lietuvos įmonių

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame