Pasirinkite kalbą

Studijos ir stipendijos JAV

Studijos JAV

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) aukštojo mokslo sistema pasižymi akademiškai stipriomis ir kokybiškomis studijų programomis, didelių aukštųjų mokyklų skaičiumi. Jau ne vienerius metus JAV išlaiko neginčijamo lyderio aukštajame moksle pozicijas. 2018 metais paskelbtuose geriausiųjų pasaulio aukštųjų mokyklų sąrašuose/geriausių 100 reitinguose JAV universitetų yra daugiau nei pusė.

Svarbiausias bruožas, išskiriantis JAV aukštojo mokslo sistemą iš kitų šalių, – tai aukštųjų mokyklų kiekis. Virš 4 000 institucijų turi pirmos pakopos studijas, t.y., asociato (Lietuvoje atitikmens neturi) ir bakalauro laipsnio programas. Taip pat šiai šaliai yra būdinga itin didelė studijų programų įvairovė ir naujausiomis technologijomis pasikaustę, puikiai išvystyti universitetų moksliniai centrai. Verta paminėti, kad JAV turi pirmos pakopos studijų filosofiją, vadinamą „liberaliųjų menų studijomis“ (Liberal arts studies). Šia filosofija pagrįstas aukštasis mokslas studentui suteikia neribotas galimybes derinti ir komplektuoti studijuojamus dalykus ir mokslo sritis pagal kiekvieno individualius poreikius, siekiamą kvalifikaciją ir planuojamą darbo karjerą.

Stipendijos JAV

JAV universitetuose mokslų kainos gali būti labai aukštos, tad dažnam atrodo – neįveikiamos. Tačiau, JAV universitetai tuo pačiu vadinami ir dosniausiomis mokymo įstaigomis pasaulyje, kurios teikia akademines ar sporto stipendijas užsienio studentams, o ypač europiečiams, siekiant paįvairinti tarpkultūrinę universiteto aplinką.

Gavus bent dalinę stipendiją, galima tikėtis mokėti už studijas, apgyvendinimą ir maitinimą vidutiniškai apie 20 000 USD per metus. AMES tarptautinių ekspertų žinios ir studijų JAV patirtis padeda užsitikrinti akademinę ar sporto stipendiją nuo 25% iki 75% studijų, apgyvendinimo ir maitinimo kainos visam studijų laikotarpiui.

Priklausomai nuo būsimo studento akademinių rezultatų, gebėjimų ir finansinių galimybių, AMES ekspertai atrenka ir pasiūlo 10 labiausiai tinkančių universitetų. O pasirinkus 3 mokymo įstaigas, pasirūpina, kad paraiškos universitetams atitiktų ne tik keliamus reikalavimus, bet viršytų lūkesčius. Susisiekite.

Sporto stipendijos JAV

JAV universitetuose skiriama ypač daug dėmesio sportui ir konkurencingų sporto komandų formavimui. Tarptautinio lygio sporto varžybos dažnai transliuojamos per televiziją ir padeda aukštosioms mokykloms pritraukti papildomų lėšų, todėl universitetų sporto komandų treneriai, radę tinkamą užsienio sportininką, gali turėti įtaką gauti net 100% sporto stipendijos pasiūlymą. Tokia stipendija padengs ne tik mokslų kainą, bet ir apgyvendinimo bei maitinimo 4 bakalauro studijų metus. Teigiama, kad JAV yra daugiau kaip 380 000 studentų sportininkų. Apie 1000 universitetų ir koledžų suteikia galimybes nemokamai studijuoti mainais už studentų dalyvavimą universitetų bei kolegijų sporto komandose. AMES pasitelkia tarptautinius ekspertus, sporto specialistus, kurie išanalizavę būsimo studento sporto pasiekimus rekomenduoja tolimesnius žingsnius stipendijai užsitikrinti. Susisiekite.

Bendruomeniai koledžai

Norintiems greičiau įgyti specialybę, rekomenduojame rinktis Bendruomeninį koledžą (angl. Community College), kuriame mokymosi sistema sukurta 2 + 2 principu: pirmieji dveji metai skiriami profesijos įgijimui, vėliau galima pradėti profesinę veiklą arba tęsti bakalauro lygmens studijas universitete. Paprastai bendruomeninius koledžus renkasi ieškantys labiau kamerinės mokymosi aplinkos pirmiems dvejiems studijų metams, kur mažesnis besimokančiųjų skaičius bei didesnė tikimybė būti priimtam ir be SAT egzaminų rezultato. Taip pat, mokslų kaina bedruomeniniuose koledžuose - ženkliai mažesnė nei dideliuose valstybiniuose ar privačiuose universitetuose.

NAUDA rinktis bendruomeninį koledžą JAV:

Patraukli kaina. Mokslų mėnuo koledže kainuoja nuo 1 000 USD. Mokslo metai kainuoja apie 8 000 - 14 000 USD (+ apgyvendinimas).  Tai yra beveik kelis kartus mažiau nei studijos universitete. Bakalauro studijos trunka 4 metus. Taigi, taupant finansus tikslinga pirmus 2 metus mokytis bendruomeniniame koledže, o likusius 2 – universitete. Už programą mokama dalimis kas trimestrą arba kas semestrą (pusmetį).

Galimybė po 2 metų perstoti į TOP100 universitetą. Dauguma bendruomeninių koledžų yra pasirašę sutartis su 4 m. koledžais bei universitetais. Tos sutartys vadinamos „2+2“ transfer agreements. Šie vidiniai koledžo ir universitetų susitarimai suteikia studentams galimybę bendruomeniniame koledže surinktus kreditus panaudoti tolimesnėms studijoms universitete. Studentai pirmus 2 metus mokosi bendruomeniniame koledže ir įgyja akademinį laipsnį ( angl. associate degree), o likusius 2 metus pabaigę universitete – bakalauro laipsnį.

Nereikalaujama tarptautinių anglų kalbos egzaminų stojant. Kadangi bendruomeniniuose koledžuose dėstomas sustiprintas anglų kalbos kursas, koledžai nereikalauja prieš stojant išsilaikyti tarptautinį anglų kalbos egzaminą IELTS arba TOEFL. Vos keli bendruomeniniai koledžai JAV yra pasilikę šį taikomą reikalavimą į universitetus.

Nedidelės klasės. Vidutiniškai bendruomeniniame koledže klasėje mokosi 15-20 studentų. Universitetuose auditorijos yra ženkliai gausesnės ir vidutiniškai siekia apie 40 studentų, populiaresnėse kryptyse - apie 200.

Geriausi studijų konsultantai. Kadangi bendruomeniniai koledžai po 2 metų studijų suteikia galimybę perstoti į tikrai stiprius universitetus, čia su studentais dirba geriausi karjeros specialistai, nukreipiantys studentus arba į tolimesnes studijas, arba į darbo rinką.

Bendruomeniniai koledžai plačiai paplitę visoje Amerikoje. Nesvarbu, kurioje valstijoje labiausiai norėtumėte gyventi studijų laikotarpiu, mes Jums padėsime rasti Jūsų svajonių koledžą. Šiai dienai suskaičiuojama daugiau nei 1200 bendruomeninių koledžų. Amerikiečiai itin pamėgę bendruomeninių koledžų studijų programas, todėl net 60% bendruomeninių koledžų studentų sudaro amerikiečiai. Nemaža dalis europiečių atranda šių studijų naudą. Apie 30% studentų po 2 metų baigia studijas ir įsitvirtina darbo rinkoje, o net 70% studentų tęsia studijas pasirinktuose universitetuose.

Galimybė legaliai dirbti 1 metus po studijų. Po 2 metų studijų bendruomeniniame koledže 1 metams išduodama legali darbo viza JAV. Jei pasirenkate tęsti mokslus JAV iškart po bendruomeninio koledžo, stojate į 3-ią kursą ir mokotės. Po studijų universitete 1 metus legaliai dirbate šalyje. Tačiau, jei po studijų bendruomeniniame koledže nutariate 1 metus padirbėti JAV, po šių darbo metų turite galimybę stoti į JAV universitetą į 3-ią kursą. Po studijų universitete galite likti šalyje dar 1 darbo metams. Taigi, su bendruomeniniu koledžu išlošiate net 2 metus legalaus darbo šalyje. Susisiekite.

Bendruomeniai koledžai

Universali paraiškų teikimo sistema (angl. Common Application)

JAV universitetai naudoja tiek individualias mokymo įstaigos pasirinktas paraiškas, tiek universalią paraiškų sistemą Common App. AMES pasitelkia tarptautinius ekspertus padedant itin išsamiai užpildyti šias paraiškas, kurios atitiktų JAV universitetų keliamus reikalavimus kandidatams. Tam nepakanka tik anglų kalbos žinojimo, čia reikalingas mentaliteto, amerikietiškos kultūros išmanymas, kuris užtikrinamas. AMES ekspertai stebi, prižiūri ir valdo paraiškos procesą, dokumentų pateikimo terminus, redaguoja motyvacinius (angl. application essay), ir rekomendacinius laiškus, padeda pasiruošti privalomiems SAT (angl. Scholastic Apptitute Test) ir IELTS arba TOEFL egzaminams. Susisiekite.

AMES paslaugos

Sertifikuota tarptautinių studijų ekspertė, AMES vadovė Eglė Kesylienė, prestižinės Fulbright stipendijos Pennsylvania State University, JAV laimėtoja (2005-2006 m.) akcentuoja, kad norint pateikti sėkmingą paraišką JAV universitetams, rekomenduojama pradėti ruoštis nuo pirmų gimnazijos klasių. Puikūs akademiniai rezultatai ir geras anglų kalbos žinojimas atvers prestižinių universitetų priėmimo komisijų duris, tačiau siekiant užsitikrinti kvietimą mokytis pasirinktuose universitetų, reikės įtikinti priėmimo komisiją savo pomėgių platumu, lyderystės įgūdžiais, įdomia užklasine veikla ir pan. AMES padeda būsimiems studentams ir jų šeimoms gauti kvalifikuotą ir objektyvią informaciją apie mokymo įstaigas, jų reitingus bei studijų programas. Konsultacijos metu su AMES ekspertais aptariamos siūlomos AMES paslaugos būsimam studentui ir jo šeimai. Susisiekite

UNIVERSITETAI, kuriuos pasirinko AMES klientai

Mumis pasitiki

Daugiau nei 10 valstybinių įstaigų

Virš 30 stambių ir vidutinių Lietuvos įmonių

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame