Pasirinkite kalbą

Studijos ir stipendijos JAV

Studijos apgalvotam karjeros pasirinkimui

Rinkis iš daugybės JAV universitetų - iškart pradėk mokytis pasirinktą specialybę bakalauro ar magistro laipsniui įgyti arba pasinaudok lanksčia Liberal Arts & Sciences sistema - pirmuosius 2 metus studentai mokosi panašių dalykų ir tik paskutiniai 2 bakalauro studijų metai skirti specializacijai.

Gauk stipendiją studijoms JAV iki 75 %!

Šis pasiūlymas galioja tiek stojantiems į vidurines mokyklas, tiek ir į BA ar MBA pakopos studijas. Stipendija taikoma studijų paketui: mokslams, apgyvendinimui ir maitinimui. Studentai gali oficialiai dirbti iki 20 val./sav. on campus, taip padengdami asmenines išlaidas.

Reikalavimai kandidatams į stipendiją studijoms JAV

1. Bendras pažymių vidurkis turi būti nežemesnis nei 7,5 balo pagal lietuvišką švietimo sistemą. Jei paraišką teikia moksleivis, pakanka pateikti 3 paskutinių mokslo metų oficialius pažymių išrašus bei jų vertimus į anglų kalbą. Studentai pateikia universiteto išduodamus išrašus su oficialiu vertimu į anglų kalbą.

2. Reikalingas bent vieno tarptautinio anglų kalbos egzamino rezultatas: TOEFL rezultatas 80 ir daugiau arba IELTS 6.5 ir daugiau. Nebūtinas, bet laikomas privalumu - SAT / ACT egzamino rezultatas. Stojant į MBA pakopos studijas reikalingas GMAT egzamino rezultatas arba jo atitikmenys (jei turite atitinkamą darbo patirtį, kitų tarptautinių egzaminų-ekvivalentų rezultatus).

3. Personal Essay. Parašyti šį motyvacinį laišką - nelengvas kūrybinis procesas ir iššūkis sau. Per šį laišką pristatysite universitetui savo asmenybę. Konsultuojame, patariame. Plačiau ČIA>>.

4. Rekomendacijos bent iš 2 mokytojų/ dėstytojų/ vadovų.

Paraiškos teikimo procesas stipendijai gauti

1. Pateikti pirminę paraišką galima NEMOKAMAI! Po pirminės paraiškos Jums duodamas atsakymas, ar, atsižvelgus į Jūsų rezultatus bei socialinius, kultūrinius, sportinius ir kitus gebėjimus, Jums gali būti skiriama stipendija.Tai trunka 1-2 darbo dienas.

2. Gavus teigiamą atsakymą, mokate paraiškos teikimo mokestį 350 $.

3. Per 7-10 kalendorinių dienų laikotarpį Jums pateikiamas stipendijų pasiūlymas iš 7-10 JAV universitetų.

4. Jeigu išsirenkate Jums tinkantį pasiūlymą, savo pasirinkimui patvirtinti per 3 savaites sumokate 3500$ užstatą.

5. Artėjant mokslų pradžiai pagal sąskaitoje nurodytą tvarkaraštį mokate pusę mokslų programos kainos, o artėjant antram semestrui - likusią dalį.

Svarbu žinoti, kad:

  • Priklausomai nuo rezultatų gali gauti stipendiją nuo 25 % iki 75 % mokslo, apgyvendinimo ir maitinimo kainai dengti.
  • Bendra mokslo, apgyvendinimo ir maitinimo kaina vieneriems mokslo metams bus nuo 15 000$ (kai įprasta kaina siekia 45 000 - 120 000 $).
  • Pasiūlymus gausi mokytis gerą reputaciją turinčiuose, JAV aukštai reitinguojamuose valstybiniuose ir privačiuose universitetuose.

Konsultuojame apie studijų galimybes VISUOSE JAV universitetuose. Štai keli studentų iš Lietuvos itin mėgiami universitetai:

INTO Global Universities - kokybės standartas JAV!!

Tai tarptautinė organizacija, vienijanti 24 universitetus Jungtinėje Karalystėje, JAV ir Kinijoje. Jau antrą dešimtmetį sėkmingai veiklą vykdantys INTO GLOBAL specialistai gali pasidžiaugti puikiais rezultatais: beveik 70 000 studentų iš 166 pasaulio šalių jau pasinaudojo neįkainojamomis galimybėmis palankiomis sąlygomis studijuoti svajonių specialybes pasirinktuose užsienio universitetuose.
INTO universitetų programos yra pritaikytos ir tiems, kurie turi aukštus akademinius pasiekimus, ir tiems, kurie mokykloje ar universitete nespėjo pasiekti pavyzdinių balų, tačiau siekia rimtų studijų pasaulio TOP universitetuose. Priklausomai nuo akademinių duomenų, kalbinio pasirengimo bei socializacijos poreikio, galima rinktis tinkamiausią INTO programą:
· Parengiamuosius metus (Pathway (JAV)/ International Foundation Year (Jungtinėje Karalystėje);
· Direct Entry (BA, MA, MBA).

Svajojanties apie studijas JAV, rekomenduojama svarstyti net 11 universitetų:
•                          Oregon State University
•                          University of South Florida
•                          Colorado State University
•                          Marshall University
•                          George Mason University
•                          Drew University
•                          Saint Louis University
•                          The University of Alabama Birmingham
•                          Washington State University
•                          Suffolk University Boston
•                          Illinois State University

Stojimo procesas į INTO partnerinius universitetus su AMES dar paprastesnis, nes nėra jokių stojamųjų egzaminų! Jums prireiks akademinių įvertinimų už 1 (stojant į Jungtinės Karalystės universitetus) arba 3 (stojant į JAV) mokslo metus, geros rekomendacijos, kūrybiško motyvacinio laiško bei IELTS rezultato. AMES specialistai sutvarkys visus Jūsų stojimo formalumus ir konsultuos Jus dėl dokumentų parengimo į INTO universitetus NEMOKAMAI!


Bendruomeniniai koledžai JAV

Kas sieja Arnoldą Švarcnegerį, Tomą Hanksą ir Calviną Kleiną? Jie mokėsi bendruomeniniame koledže (community college). Bendruomeniniai koledžai yra greičiausiai progresuojanti švietimo pakopa Amerikoje. Šioje šalyje yra daugiau nei 1200 valstybinių bei privačių bendruomeninių koledžų ir jų skaičius nuolat auga. Tai 2 mokslo metų trukmės aukštojo mokslo institucijos, po kurių galima perstoti į 3-ią kursą pasirinktame universitete.

Kodėl verta rinktis bendruomeninį koledžą JAV?

Patraukli kaina. Mokslų mėnuo koledže kainuoja nuo 1 000 USD. Mokslo metai kainuoja apie 8 000 - 14 000 USD (+ apgyvendinimas).  Tai yra kone kelis kartus mažiau nei studijos universitete. Bakalauro studijos trunka 4 metus. Taigi, taupant finansus tikslinga pirmus 2 metus mokytis bendruomeniniame koledže, o likusius 2 – universitete. Už programą mokama dalimis kas trimestrą arba kas semestrą (pusmetį).

Galimybė po 2 metų perstoti į TOP100 universitetą. Dauguma bendruomeninių koledžų yra pasirašę sutartis su 4 m. koledžais bei universitetais. Tos sutartys vadinamos „2+2“ transfer agreements. Šie vidiniai koledžo ir universitetų susitarimai suteikia studentams galimybę bendruomeniniame koledže surinktus kreditus panaudoti tolimesnėms studijoms universitete. Studentai pirmus 2 metus mokosi bendruomeniniame koledže ir įgyja akademinį laipsnį („associate degree“), o likusius 2 metus pabaigę universitete – bakalauro laipsnį.

Nereikalaujama tarptautinių anglų kalbos egzaminų stojant. Kadangi bendruomeniniuose koledžuose dėstomas sustiprintas anglų kalbos kursas, koledžai nereikalauja prieš stojant išsilaikyti tarptautinį anglų kalbos egzaminą IELTS arba TOEFL. Vos keli bendruomeniniai koledžai JAV yra pasilikę šį stojantiesiems taikomą reikalavimą.i universitetais.

Daugiau individualaus dėmesio kiekvienam. Kadangi bendruomeniniai koledžai yra įsikūrę mažesniuose miestuose, studentų skaičius yra taip pat maženis nei universitetuose, kiekvienas moksleivis pasijaučia čia lyg nedidelėje savo bendruomenėje su išskirtiniu dėstytojų dėmesiu.

Nedidelės klasės. Vidutiniškai bendruomeniniame koledže klasėje mokosi 15-20 studentų. Universitetuose auditorijos yra ženkliai gausesnės ir vidutiniškai siekia apie 40 studentų, populiaresnėse kryptyse - apie 200. Taipogi dėstomas papildomas anglų kalbos kursas mažose grupėse.

Geriausi studijų konsultantai. Kadangi bendruomeniniai koledžai po 2 metų studijų suteikia galimybę perstoti į tikrai stiprius universitetus, čia su studentais dirba geriausi karjeros specialistai, nukreipiantys studentus arba į tolimesnes studijas, arba į darbo rinką.

Bendruomeniniai koledžai plačiai paplitę visoje Amerikoje. Nesvarbu, kuriai valstijai jaučiate prielankumą ir kur labiausiai norėtumėte gyventi studijų laikotarpiu, mes Jums padėsime rasti Jūsų svajonių koledžą. Šiai dienai suskaičiuojama daugiau nei 1200 bendruomeninių koledžų ir jų skaičius nuolat didėja. Amerikiečiai itin pamėgę bendruomeninių koledžų studijų programas, todėl net 60% bendruomeninių koledžų studentų sudaro amerikiečiai. Nemaža dalis europiečių atranda šių studijų naudą. Apie 30% studentų po 2 metų baigia studijas ir įsitvirtina darbo rinkoje, o net 70% studentų tęsia studijas pasirinktuose universitetuose.

Galimybė legaliai dirbti 1 metus po studijų. Po 2 metų studijų bendruomeniniame koledže 1 metams išduodama legali darbo viza JAV. Jei pasirenkate tęsti mokslus JAV iškart po bendruomeninio koledžo, stojate į 3-ią kursą ir mokotės. Po studijų universitete 1 metus legaliai dirbate šalyje. Tačiau, jei po studijų bendruomeniniame koledže nutariate 1 metus padirbėti JAV, po šių darbo metų turite galimybę stoti į JAV universitetą į 3-ią kursą. Po studijų universitete galite likti šalyje dar 1 darbo metams. Taigi, su bendruomeniniu
koledžu išlošiate net 2 metus legalaus darbo šalyje.

Studijų kainos, paraiškos teikimas ir terminai

Bendrą programos kainą labiausiai lemia koledžo lokacija bei apgyvendinimo tipas. Brangiausi, tačiau ir geidžiamiausi koledžai yra įsikūrę Kalifornijoje, jų kainos čia metams svyruoja apie 24 000 - 30 000 USD (mokslas, apgyvendinimas). Mokslo programos (su apgyvendinimu) kitose valstijose kainuoja apie 12 000 - 25 000 USD metams. Taupumo sumetimais pirmiems dviems studijų metams tikslinga rinktis pigesnius koledžus, o didesnes investicijas skirti likusiems dvejiems metams universitete. Koledžai retai taiko stipendijas, didžiausios siekia 5 000 USD metams.

Paraiškos į bendruomeninius koledžus priimamos ištisus metus. Paraišką pateikti padeda AMES konsultantai. Paraiškos teikimo mokestį nustato pats koledžas, įprastai 50-100 USD.

Paraiškos žingsniai:

  • - užpildome paraiškos formą;
  • - sumokame paraiškos mokestį;
  • - pateikiate reikiamus dokumentus (išrašą iš banko, patvirtinantį reikiamą pinigų sumą sąskaitoje, finansuotojo duomenis, paso kopiją, pažymių išrašus už 3 mokslo metus).
  • - sumokate pusę studijų programos kainos (už pirmą semestrą).

Tik gavę oficialų kvietimą iš bendruomeninio koledžo (I-20 formą) registruojamės interviu JAV ambsadoje dėl vizos ir perkame skrydžio bilietus. Padedame pateikti dokumentus vizai gauti.

Norintys studijuoti nuo rugpjūčio mėn. paraiškas teikia iki liepos 1 d. (dalis koledžų paraiškas priima iki liepos 15 d.).

Norint studijuoti nuo spalio arba sausio mėn. - paraišką būtina pateikti bent 2 mėn. prieš prasidedant mokslams.

Bendruomeninius koledžus rekomenduojame pagal individualius poreikius. Štai keletas mūsų studentų jau pamėgtų koledžų:

CASCADIA COLLEGE

Cascadia koledžas, nors ir jauniausias Vašingtono valstijoje, jau spėjo išgarsėti inovatyviu, į studentą orientuotu požiūriu į mokslą. Cascadia koledžas taip pat didžiuojasi didžiausiu valstijoje studentų, kurie tiesiogiai perstoja į bakalauro pakopos studijas, skaičiumi. Koledžas įsikūręs nuostabios gamtos apsuptame Bothell miestelyje, vos 30 km atstumu nuo Seatlo miesto centro, o Cascade kalnai ir slidinėjimo centrai pasiekiami vos per valandą. Cascadia koledžas teritorija dalijasi su Vašingtono Bothel universitetu, įsikūrusiu ypač vaizdingoje teritorije tarp kalno šlaito ir buvusios rančos.

Cascadia koledžo mokymo metodai paremti mokslinių tyrimų rezultatais, kurių dėka koledžas žino kokiais būdais studentai iš tiesų mokosi. Čia suvokiama, kad mokymasis reikalauja daug daugiau negu siūlo tradiciniai mokymo metodai. Be grupių projektų bei įvairių praktinių užduočių, koledžas naudojasi inovatyviais ir pirmaujančiais modeliais, pritaikytus sudėtingiems mokomiesiems dalykams.

Stipriausios specializacijos:

Verslo studijų kvalifikacinis laipsnis (Associate in Business). Pabaigę programą studentai gali tiesiogiai stoti į keturių metų koledžo ar universiteto programą verslo srityje.

Globaliųjų studijų kvalifikacinis laipsnis (Associate in Global Studies). Pabaigę programą studentai gali tiesiogiai stoti į keturių metų koledžo ar universiteto programą srityse, susijusiose su tarptautiniu verslu ar prekyba, nevyriausybinėmis organizacijomis, valstybės ar miestų valdymu, vidaus ar užsienio mokymais.

Integruotų studijų kvalifikacinis laipsnis (Associate in Global Studies). Pabaigę programą studentai gali tiesiogiai stoti į universiteto programas, tokias kaip antropologija, komunikacija, ekonomika, anglų kalba, istorija, žurnalistika, filosofija, politikos mokslai, psichologija, sociologija, ir kitos.

Vidurinės mokyklos baigimo programa

Cascadia koledžas siūlo High School Completion- vidurinės mokyklos baigimo programą, po kurios studentams išduodamas vidurinės mokyklos baigimo atestatas ir koledžo baigimo pažymėjimas. Jei moksleivis čia mokosi du metus, jis per tą laiką sutauopo du metus ir, vos baigęs vidurinę bei koledžą viename, išsyk stoja į trečią kursą universitete.

Aktuali informacija

Mokslų kaina: $10 000 USD metams

Stojimo reikalavimai:

IELTS 6.5 ir daugiau
Galima stoti nuo 16 metų (po 10-os klasės)
Registracijos kaina: $50 USD


Registruokis konsultacijai

Konsultuojame visuose Lietuvos miestuose. Derink susitikimą tel. (8-5) 279 1011, mob. tel. +370 685 52882, el. p. studytheworld@ames.lt

Mumis pasitiki

Daugiau nei 10 valstybinių įstaigų

Virš 30 stambių ir vidutinių Lietuvos įmonių

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame