Pasirinkite kalbą

Studijos Kanadoje

Studijos Kanadoje

Kanados aukštojo mokslo sistema yra labai panaši į JAV švietimo sistemą, o Kanadoje gautas diplomas yra vertinamas tarptautiniu mastu. Kokią specialybę bepasirinksite, sau tinkamą universitetą ir programą rasti bus nesunku. Studijos Kanadoje, tai tarsi tramplynas darbo vizai, kadangi pabaigus studijas suteikiama galimybė legaliai dirbti šalyje. Vieneri studijų metai suteikia teisę likti ir dirbti šalyje vienerius metus. Atitinkamai, 4 metų programa, kaip bakalauro studijos, po mokslų baigimo suteikia teisę likti dirbti šalyje dar ketveriems metams.

Studijos Kanadoje su AMES

Esame sertifikuoti studijų Kanadoje specialistai, gerai išmanome Kanados aukštojo mokslo sistemą, tad padėsime Jums viso stojimo proceso metu: nuo tinkamos studijų programos ir universiteto pasirinkimo iki įsikūrimo bendrabutyje. Padedame teikti paraiškas į geriausius anglakalbius ir prancūzakalbius universitetus Kanadoje.

Galite mokytis tiek universitetuose, tiek bendruomeniniuose koledžuose (angl. Transfer College). Pastaruosiuose studentai moka už studijas mažiau, obaigusieji du pirmuosius studijų metus gali pereiti į universitetus, tokius kaip McGill, UBC, University of Toronto ir pan.

Kanados švietimo sistema

Kanados aukštojo mokslo sistema skiriasi nuo europietiškos, mat bakalauro lygmens studijos trunka 4 metus, o magistro– 2 metus. Renkantis universitetą Kanadoje rekomenduojama įvertinti savo ilgalaikius tikslus. Planuojantiems magistrantūros ar net doktorantūros pakopų studijas, tikslingiausia rinktis universitetus, kuriuose atliekama mokslo tiriamoji veikla. Tačiau, norintiems kuo greičiau įsilietį į darbo rinką verta rinktis studijas Bendruomeniniuose (Transfer) Kanados koledžuose, kur mokymo programos sudarytos pagal aktualius darbo rinkos poreikius. Be to, stojimo reikalavimai į tokius koledžus - daug mažesni ir studijų kaina – draugiškesnė studentui. Pasirinkus studijas Bendruomeniniame koledže, po dvejų metų galima apsispręsti ar pradėsite profesinę karjerą nedelsiant, ar tęsite studijas universitete. Net 50% studentų, nusprendę tęsti studijas bakalauro lygmenyje, stoja į geriausius Kanados universitetus.

Kanadoje yra per 200 aukštojo mokslo institucijų. Šiaurės Amerikoje žodis College reiškia bet kurią instituciją, siūlančią pirmosios aukštojo mokslo pakopos studijas. Daugelis Kanados universitetų yra specializuoti, pavyzdžiui, medicinos, politikos mokslų ar kitų sričių. Kanados universitetai yra daug didesni nei Bendruomeniniai koledžai, jie yra tarsi maži miestai, siūlantys visą reikalingą insfrastruktūrą ir paslaugas, pvz. sporto klubus, parduotuves, kavines, mokyklas, darželius ir pan.

Kanados švietimo sistema remiasi liberaliųjų menų studijų filosofija (angl. Liberal Arts and Sciences). Šia filosofija pagrįstas aukštasis mokslas studentui suteikia neribotas galimybes derinti ir komplektuoti studijuojamus dalykus ir mokslo sritis pagal individualius poreikius, siekiamą kvalifikaciją ir planuojamą profesinę karjerą. Kiekvienas studijų dalykas yra vertas tam tikro kreditų skaičiaus. Būtent šiuos kreditus studentai gauna kiekvieną semestrą už atsiskaitytus mokomuosius dalykus. Todėl galite rinktis norimą dalykų skaičių, pagal individualų poreikį. Šios liberaliųjų menų studijos suteikia galimybę studijuoti skirtingas studijų kryptis tam pačiam diplomui pagal pagrindinę (angl. Major) ir papildomą (angl. Minor) studijų kryptį. Pavyzdžiui, studijuojate verslą su papildoma psichologijos studijų programa.

Kanados vertinimo sistema taip pat skiriasi nuo europietiškos sistemos. Gautas įvertinimas išreiškiamas procentais (pavyzdžiui 60 proc., vietoje 6/10). Procentiniai vertinimai taip pat išreiškiami reidėmis: A+, A, A-, B+, B, B-, C+, C, C-, D ir F. Pavyzdžiui, A+ atitinka 90-100 proc; B atitinka 72-75 proc. Kad išlaikytumėte semestro kursą, vidurkis turi būti ne mažesnis nei C, t.y. 60-63 proc. (6-6,3). Visų dalykų semestro vidurkis yra vadinamas TGPA (Term Grade Point Average), nuo kurio priklauso GPA (Grade Point Average) – bendras vidurkis, išvedamas studijų pabaigoje.

Atranka stojant į Kanados universitetus yra išties nuodugni. Kiekviena paraiška yra atidžiai peržiūrima. Gimnazijos bendras vidurkis - ypač svarbus, nes parodo studento tinkamumą studijų programai.

Reikalavimai stojant Kanadoje

Universitetai Kanadoje reikalauja pateikti akademinės anglų kalbos egzamino IELTS arba TOEFL rezultatą. Paprastai mokymo įstaiga nurodo reikalaujamą balą. Tuo tarpu, Bendruomeniniai koledžai nereikalauja tokio egzamino rezultato, tačiau atvykus į koledžą, sudaroma papildoma anglų kalbos tobulinimo programa.

Taip pat, universitetai reikalauja pateikti gimnazijos baigimo rezultatus, motyvacinį laišką, CV ir bent vieną rekomendacinį laišką. Mūsų sertifikuotų konsultantų komanda padės paruošti išsamią ir konkurencingą stojimo paraišką.

Mokslo kainos

Studijų metai koledže kainuoja apie 14 000 CAD, o universiteto studijos nuo 20 000 CAD iki 30 000 per metus anglakalbiuose užmiesčio universitetuose.

Pagal 2014 m. HSBC atliktą pasaulio universitetų tyrimą, Kanada yra antroji šalis po Europos pagal mokslų ir gyvenimo kainos patrauklumą.

AMES paslaugos

Sertifikuota studijų Kanadoje ekspertė, AMES vadovė Eglė Kesylienė, prestižinės Fulbright stipendijos Pennsylvania State University, JAV laimėtoja (2005-2006 m.) akcentuoja, kad norint pateikti sėkmingą paraišką Kanados universitetams, rekomenduojama pradėti ruoštis nuo pirmų gimnazijos klasių. Puikūs akademiniai rezultatai ir geras anglų kalbos žinojimas atvers prestižinių universitetų priėmimo komisijų duris, tačiau siekiant užsitikrinti kvietimą mokytis pasirinktuose universitetų, reikės įtikinti priėmimo komisiją savo pomėgių platumu, lyderystės įgūdžiais, įdomia užklasine veikla ir pan. AMES padeda būsimiems studentams ir jų šeimoms gauti kvalifikuotą ir objektyvią informaciją apie mokymo įstaigas, jų reitingus bei studijų programas. Konsultacijos metu su AMES ekspertais aptariamos siūlomos AMES paslaugos būsimam studentui ir jo šeimai. Susisiekite

Mumis pasitiki

Daugiau nei 10 valstybinių įstaigų

Virš 30 stambių ir vidutinių Lietuvos įmonių

Ames

Pagrindinis biuras

Naugarduko g. 4/12 
01309 VILNIUS 
Tel. (8~5) 2791011    
Mob. +370 610 30006
El. p. vilnius@ames.lt

Administracijos darbo laikas:
I - V nuo 08:30 - 18:00
VI - VII - nedirbame